Ukraina turpina turēt pozīcijas Avdijivkā; militārie eksperti norāda uz Krievijas taktikas maiņu

Ukrainas karaspēks turpina turēt savas pozīcijas Avdijivkā, Krievijas spēkiem uzbrūkot rūpnieciskajai pilsētai Doņeckas apgabalā. Tikmēr ukraiņu militārie eksperti atzīmē, ka Krievijas armijas karaspēks maina taktiku, mēģinot sagrābt frontes līniju un pārņemt kontroli pār loģistikas maršrutiem Avdijivkas tuvumā.

Ukraina turpina turēt pozīcijas Avdijivkā; militārie eksperti norāda uz Krievijas taktikas maiņu
00:00 / 02:51
Lejuplādēt

Saskaņā ar Ukrainas armijas operatīvi stratēģiskās grupas "Tavria" paziņojumu, Krievijas karaspēks pēdējās diennakts laikā ir mēģinājis īstenot 26 uzbrukumus Avdijivkai un tās apkārtnē esošajām apdzīvotajām vietām. Ukrainas Bruņoto spēku vienības atvairīja visus Krievijas karaspēka uzbrukumus, nodarot ienaidniekam ievērojamus zaudējumus un neļaujot tam pavirzīties uz priekšu.

Ukrainas militārais eksperts Romāns Svitans secinājis, ka ir sākusies jau trešā Krievijas karaspēka ofensīva Avdijivkas apkārtnē.

Svitans intervijā Ukrainas ziņu aģentūrai "UNIAN", norādīja, ka Doņeckas apgabalā plaši izplatītā melnzeme sagādā grūtības Krievijas karaspēka militārās tehnikas pārvietošanā. Pēc militārā eksperta domām, līdz ar lietavu sezonas sākumu, Krievijai sāka rasties problēmas ar militārās tehnikas piesaistīšanu karadarbībā.

"Tas tomēr ir Donbass, tur ir vairāk nekā pusmetru dziļa un slapja melnzeme - tas ir praktiski šķidrs betons, kas neļaus tehnikai iziet cauri nekādā veidā," sacīja Svitans.

Līdz ar to, kā norādīja Svitans, Krievijas armija ir izvēlējusies jaunu tā saukto "dzīvo uzbrukumu" taktiku.

Kad militārā tehnika, atrodoties uz asfaltētiem ceļiem un diezgan lielā attālumā no Krievijas karaspēka dzīvā spēka, īsteno tā uzbrukuma piesegšanu

Tāpat Svitans norādīja, ka Avdijivkas virzienā šī dzīvā spēka piesegšana lielākoties tiek īstenota ar artilērijas palīdzību.

Svitans arīdzan atzīmēja, ka parasti šādas artilērijas vienības ir niecīgas skaita ziņā. Vienā vienībā varētu būt ap 30 cilvēku - reti kad ir vairāk. Taču, kā apgalvoja militārais eksperts, dienā šādas vienības mēģina īstenot desmitiem uzbrukumu Avdijivkas virzienā.

"Viņi bez šaubām iet bojā, un, protams, viņi atkāpjas. Bet tūdaļ sākas nākamie uzbrukumu viļņi. Ir tāds kā noteikts kustības grafiks. Krievija jau ir izmantojusi aptuveni to pašu taktiku Bahmutas virzienā. Tad Krievija arī "aizmētāja" mūsu pozīcijas ar sava karaspēka dzīvo spēku," uzsvēra Svitans.

Pēc Svitana teiktā, Krievija parasti īsteno šādus uzbrukuma viļņus, lai noteiktu Ukrainas bruņoto spēku pozīciju atrašanās vietas. "To sauc par darbu ar dzīvo ēsmu," Krievijas pielietoto taktiku raksturoja militārais eksperts.

Militāri politiskais apskatnieks Aleksandrs Kovaļenko tikmēr norādīja, ka Krievijas karaspēks intensīvi un no vairākiem virzieniem uzbrūk Avdijivkai un apkārtnē esošiem ciematiem ar mērķi ielenkt pilsētu. Kovaļenko atzīmēja, ka Krievijas karaspēks cenšas ielenkt Avdijivku, lai pārņemtu kontroli pār vienu no pilsētas tuvumā esošām trasēm, ko Kovaļenko nodēvējis par būtisku loģistikas artēriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti