Rīta Panorāma

Plūdos Itālijā vismaz 14 bojā gājušie

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Igaunijā jaunas uzturēšanās atļaujas daļai Krievijas pilsoņu

Igaunija izsniegs jaunas uzturēšanās atļaujas daļai Krievijas pilsoņu

Igaunijas valdība atbalstījusi lēmumu izņēmuma kārtā izsniegt jaunas uzturēšanās atļaujas vairākām Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu kategorijām. Taču tas nenozīmē atkāpšanos no sankcijām, kas paredz aizliegumu valstī ierasties abu šo valstu iedzīvotājiem.  

Jaunas uzturēšanās atļaujas varētu saņemt Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi – studenti, pētnieki vai ārsti, kuri Igaunijā ieradās pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā pagājuša gada 24. februārī.

Tomēr pieteikumu iesniedzēji jaunu uzturēšanās atļauju nesaņems automātiski un katru pieteikumu izvērtēs atsevišķi kopā ar pamatojumu.

Personām, izņemot akadēmisko personālu, arī jāapliecina igauņu valodas zināšanas.

Varas iestādes informēja, ka šajā mācību gadā Igaunijas augstākās izglītības iestādēs studē gandrīz 300 abu valstu pilsoņi, uz kuriem attiecas sankcijas. Izņēmumu attiecinās uz 78 personām, kuras absolvēs mācību programmas igauņu valodā.

Valstī arī strādā 19 šo valstu mediķi un trīs akadēmiskie darbinieki.  

KONTEKSTS:

Pērn Baltijas valstis un Polija aizliedza Krievijas pilsoņiem ar Šengenas zonas vīzu šķērsot robežu tūrisma, biznesa, sporta vai kultūras mērķiem. Tomēr valstī atļauts iebraukt disidentiem un vairākām citām personu grupām. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti