Lielbritānijas leiboristu līderis sola panākt «daudz labāku» breksita vienošanos ar Eiropas Savienību

Lielbritānijā, kura jau labu laiku izstājusies no Eiropas Savienības, turpinās diskusijas par un ap "Brexit" saistītiem jautājumiem. Opozīcijā esošo leiboristu līderis Kīrs Stārmers ir paziņojis, ka centīsies panākt "daudz labāku" breksita vienošanos ar Eiropas Savienību (ES), ja leiboristi uzvarēs nākamajās vispārējās vēlēšanās. 

Viņa ieskatā pašreizējā vienošanās, kuru paredzēts pārskatīt 2025. gadā, ir "pārāk plāna" un iespējams panākt labākas vienošanās tirdzniecības jautājumos. 

Viņš gan ir noraidījis, ka Lielbritānija atkārtoti pievienotos muitas savienībai, vienotajam tirgum vai pašai Eiropas Savienībai. 

"Tuvojoties 2025. gadam, mēs centīsimies panākt Apvienotajai Karalistei daudz izdevīgāku vienošanos," teica Stārmers, vienlaikus gan neprecizējot, kuras "Brexit" vienošanās daļas viņš centīsies mainīt. Leiboristu līderis arī piebilda, ka ir pārliecināts, ka ar Briseli var panākt labāku vienošanos, kā arī izveidot ciešākas attiecības tirdzniecības jomā.

Stārmers nedēļas nogalē Kanādā tikās ar citiem kreisi centrisko spēku līderiem, tostarp ar šīs valsts premjerministru Džastinu Trudo. Šonedēļ Stārmers dosies arī uz Parīzi, lai tiktos ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu. Zināms, ka viens no vizītes galvenajiem mērķiem ir pārrunāt abu valstu attiecības pēc "Brexit".

Pagājušajā nedēļā Stārmers apmeklēja Hāgu Nīderlandē, lai tiktos ar ES tiesībaizsardzības aģentūru Eiropolu un mēģinātu panākt vienošanos, kas apturētu kontrabandistus, kuri ar mazām laivām pārvadā nelegālos robežšķērsotājus pāri Lamanšam.

Kopumā gan nav skaidrs, vai Brisele vispār būtu gatava veikt būtiskas izmaiņas līgumā, par ko 2021. gadā vienojās bijušais konservatīvais premjerministrs Boriss Džonsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti