Brīdina par Krievijas uzbrukumiem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai šoziem

Šorīt Ukrainas otrajā lielākajā pilsētā Harkivā skanēja gaisa trauksme, kas brīdināja par iespējamu Krievijas raķešu vai dronu uzbrukumu. Savukārt Lielbritānijas militārie izlūkdienesti brīdina, ka Krievija arī šajā ziemā gatavojas īstenot uzbrukumus Ukrainas siltuma un enerģētikas infrastruktūrai.

Brīdina par Krievijas uzbrukumiem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai šoziem
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

Britu militārie izlūki savā svaigākajā ziņojumā par situāciju karā Ukrainā raksta, ka viss liecina par Krievijas gatavošanos uzbrukumiem Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai gaidāmajā ziemā. Visticamāk, ka tajos izmantos spārnotās raķetes, kuras palaidīs no stratēģiskajiem bumbvedējiem virs Krievijas teritorijas.

Ziņojumā atgādināts, ka Krievija laikā no 2022. gada oktobra līdz šī gada martam regulāri īstenoja uzbrukumus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, lai atstātu bez elektrības un siltuma miljoniem iedzīvotāju un tādējādi mēģinātu mazināt ukraiņu vēlmi turpināt karu. Šajos uzbrukumus pārsvarā izmantoja gaiss-zeme tipa tālas darbības rādiusa spārnotās raķetes "H-101".

Kopš aprīļa Krievija ir samazinājusi gaiss-zeme tipa spārnoto raķešu izmantošanu, bet Krievijas valdība ir likusi palielināt šādu raķešu ražošanas tempus.

Tas varētu nozīmēt, ka pirms ziemas Krievijas rīcībā varētu būt pietiekami šādu raķešu krājumi, lai atkal īstenotu uzbrukumus Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai, domā britu izlūki.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti