Izraēla cita starpā pieprasa tās karaspēka turpmāku uzturēšanos Gazas joslā, izvietojoties gar Ēģiptes robežu, pavēstījis kāds informēts avots.
Savukārt palestīnieši pieprasa "pilnīgu uguns pārtraukšanu", pilnīgu Izraēlas karaspēka izvešanu no Gazas joslas, pārvietoto personu netraucētu atgriešanos un ķīlnieku atbrīvošanu apmaiņā pret visu Izraēlas cietumos esošo teroristu atbrīvošanu.
Tikmēr Izraēla pieprasa veto tiesības teroristu apmaiņai pret ķīlniekiem, kā arī tiesības dažus teroristus izraidīt, nevis ļaut tiem atgriezties Gazas joslā.
Jau vēstīts, ka ceturtdien Katarā atsākās pamiera sarunas, taču tās noritēja bez "Hamās" pārstāvju dalības. Grupējuma pārstāvji vairākiem plašsaziņas līdzekļiem iepriekš apliecināja, ka piedalīsies sarunās, ja tās orientēsies uz ASV prezidenta Džo Baidena maija beigās piedāvāto plānu.
KONTEKSTS:
2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.
Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas rietumkrastā, solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās". Līdz šim Gazas joslā nogalināti vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku, tostarp civiliedzīvotāji, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati.
Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.