Krievija arī pareizticīgo Lieldienās apšaudījusi Ukrainas piefrontes pilsētas un ciemus

Neraugoties uz to, ka pareizticīgie svētdien, 16. aprīlī, atzīmē Kristus augšāmcelšanās svētkus, agresorvalsts Krievija turpināja apšaudīt Ukrainas piefrontes pilsētas un ciemus.

Naktī uz svētdienu Krievijas karaspēks ar raķetēm apšaudīja Komišuvahas ciemu Zaporižjas apgabalā. Uzbrukumā ievainojumus guva divi cilvēki, bet

pamatīgi cieta 1906. gadā uzceltā pareizticīgo baznīca, bibliotēka un dažas dzīvojamās ēkas.

Krievija arī pareizticīgo Lieldienās apšaudījusi Ukrainas piefrontes pilsētas un ciemus
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

Komišuvahas ciema padomes priekšsēdētājs Jurijs Karapetjans sacīja, ka vietējie iedzīvotāji piedzīvoja pamatīgu izbīli.

"Mēs iepriekš neko tādu neesam piedzīvojuši, stundas laikā atlidoja sešas raķetes, iespējams, ka S-300. Mums ir neliela apdzīvota vieta. Šeit nav izvietotas ne militārās vienības, ne militārās bāzes. Es nesaprotu, kāpēc tas tika darīts," Karapetjans sacīja raidsabiedrībai "Suspiļne" un ironizējot piebilda, ka raķešu uzlidojums laikam bija Krievijas apsveikums Lieldienās.

Krievijas artilērijas apšaudi svētdien piedzīvoja Nikopoles pilsēta Dnipropetrovskas apgabalā.

Uzbrukumā ievainoti divi civiliedzīvotāji, bet bojājumi nodarīti baznīcai, dzīvojamām ēkām, automašīnām un elektropārvades līnijām.

Par spīti iespējamiem Krievijas uzbrukumiem daudzi pareizticīgie Ukrainas iedzīvotāji svētdien devās uz baznīcām, lai atzīmētu Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Ar video starpniecību ukraiņus Lieldienās sveica valsts prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš sacīja, ka Krievijas pērn uzsāktais pilna apmēra karš atnesa tumsu, nāvi un ciešanas, bet vienlaikus ar to sākās arī Ukrainas tautas atmoda.

Prezidents arī teica, ka pirms gada Lieldienās visi lūdzās par to, lai Ukraina izturētu, bet šodien – lai uzvarētu.

"417 dienas – mēs jau esam nogājuši garu ceļu. Mums priekšā ir viena no visgrūtākajām virsotnēm. Mēs to pārvarēsim. Un mēs kopā sagaidīsim savu rītausmu, kad pār visu mūsu valsti uzlēks saule – mūsu zili dzeltenais karogs. Tas noteikti tiks pacelts visā mūsu Dieva dāvātajā zemē," sacīja Zelenskis.

KONTEKSTS: 

Krievija karu pret Ukrainu sāka 2022. gada 24. februārī pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles. Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu.

Vairāki analītiķi aizvien biežāk runā par gaidāmo Ukrainas pretuzbrukumu,  tikmēr Krievija pēc tam, kad tai neizdevās ar masveida raķešu triecieniem sagraut Ukrainas enerģētikas infrastruktūru, turpina raķešu teroru, apšaudot civilos mērķus dažādās pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti