Nobela miera prēmijas laureāte aicina ES «nepiekāpties» Irānai saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem

Nobela miera prēmijas laureāte, Irānas juriste Širina Ebādi savā uzrunā Eiropas Parlamentam mudināja Eiropas Savienībai turpināt piemērot spiedienu uz Irānu saistībā ar tās cilvēktiesību pārkāpumiem.

Nobela miera prēmijas laureāte aicina ES turpināt spiedienu uz Irānu saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

2003. gadā Nobela miera prēmiju ieguvusī un tagad trimdā dzīvojošā Irānas aktīviste uzstāja, ka "sankcijas darbojas" pret varas iestādēm Teherānā. 

Ebādi mudināja Eiropas Savienības likumdevējus "nepiekāpties Irānas režīmam". "Demokrātija ir Irānas nākotnes atslēga, tā ir atslēga uz mieru un stabilitāti visā reģionā, un tas ir arī jūsu interesēs," viņa piebilda.

Ebādi noraidīja apgalvojumus, ka nabadzība Irānā ir saistīta ar sankcijām, ko pret valsti noteikusi starptautiskā sabiedrība. Tā vietā viņa vainoja "līdzekļu piesavināšanos" un "slikto ekonomisko politiku", ko veic Irānas varas iestādes.

"Pārkārtojiet palīdzību Irānai, līgumus un vienošanās ar Irānu, lai tā ievērotu starptautiskās normas, pretējā gadījumā nauda vispār nenāks par labu Irānas tautai," uzrunā Eiropas Parlamenam sacīja aktīviste.

KONTEKSTS:

Kopš 1979. gada Islāma revolūcijas Irānā sievietēm noteiktas stingras apģērba etiķetes prasības. Sievietes šīs prasības pamatā, īpaši lielpilsētās, ignorē, kas savukārt izsauc konservatīvo politiķu nepatiku. Teherānas valdība un konservatīvā spārna politiķi parlamentā pēdējo mēnešu laikā centušies panākt stingrāku šo prasību ievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti