Brazīlijā eksprezidenta Bolsonaru atbalstītājam par dalību vardarbīgajos protestos piespriež 17 gadus cietumā

Brazīlijas Augstākā tiesa piesprieda 17 gadu ilgu cietumsodu vienam no tiem bijušā valsts prezidenta Žaira Bolsonaru atbalstītājiem, kuri 8. janvārī iebruka valdībās ēkās galvaspilsētā Braziljā ar mērķi atjaunot amatā vēlēšanās zaudējušo Bolsonaru.

51 gadu veco Aesiu Lusiu Kostu-Pereiru notiesāja par valsts apvērsuma mēģinājumu.

Viņš ir kļuvis par pirmo 8. janvāra grautiņu dalībnieku, kuram ir piespriests reāls cietumsods.

Kosta-Pereira viņam izvirzītās apsūdzības noraidīja un apgalvoja, ka viņš piedalījās miermīlīgos protestos.

Viņu arestēja grautiņu laikā Brazīlijas Senāta ēkā, kur vīrietis bija ieradies T kreklā ar uzrakstu, kas aicināja uz militāru apvērsumu. Iebrukuma laikā Kosta-Pereira savā viedtālrunī ierakstīja video, kurā viņš aicināja Bolsonaru atbalstītājus "ieņemt ielas".

Brazīlijas Augstākā tiesa pašlaik izskata 232 krimināllietas, kas ir saistītas ar pašiem smagākajiem noziegumiem, ko pastrādāja 8. janvāra iebrukumu laikā. Bet prokuratūra turpina izmeklēt vēl aptuveni tūkstoti lietu saistībā ar mazāk nozīmīgām apsūdzībām.

KONTEKSTS:

Brazīlijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā 2022. gada 30. oktobrī ar nelielu pārsvaru uzvarēja kreisais politiķis Lula, sakaujot galēji labējo Bolsonaru. Lula saņēma 50,9% balsu, bet Bolsonaru – 49,1%.

Jau pirms vēlēšanām Bolsonaru vairākkārt apšaubīja vēlēšanu sistēmu un norādīja, ka viņš varētu neatzīt vēlēšanu rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti