Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Kolizejā pirmizrāda jauno "Ātrs un bez žēlastības" sēriju

Nestabils pamiers starp Izraēlu un "Islāma džihādu"

Nestabils pamiers starp Izraēlu un Gazas joslā bāzēto grupējumu «Islāma džihāds»

Sestdien panāktā pamiera vienošanās starp Izraēlu un radikālo Gazas joslā bāzēto grupējumu "Islāma džihāds" kopumā tiek ievērota, tomēr bijuši vairāki incidenti un situācija saglabājas saspīlēta. 

Katarā bāzētā raidorganizācija "Al Jazeera" vēsta, ka svētdien pēc pamiera noslēgšanas uz Izraēlas dienvidu daļu no Gazas joslas raidīta raķete  un pēc tam palestīniešu teritorijas ziemeļos bija dzirdami sprādzieni. Gazas joslā valdošais grupējums "Hamas", kas kontrolē šo teritoriju, ziņoja, ka raķete palaista tehniskas kļūdas dēļ un pamiers tiekot ievērots. 

Savukārt Izraēlas spēki uzbrukuši postenim pie robežas. Izraēlas armija komentārus nesniedza, bet premjerministrs Benjamins Netanjahu vēlāk atzina, ka operācijas "Vairogs un bulta" laikā sasniegti izvirzītie mērķi un mainīti "vienādojuma nosacījumi".  Ienaidniekiem  Gazā un citviet kļuvis skaidrs, ka viņus varot sasniegt jebkurā laikā.

Konflikta rezultātā 33 cilvēki gājuši bojā Gazas joslā, bet divi Izraēlā. Gazā tika iznīcinātas vairāk nekā 50 mājas un aptuveni 950 cilvēki tika pārvietoti, par to paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), atsaucoties uz vietējām amatpersonām. 

Jāatgādina, ka Gazas teritorijā dzīvo 2,3 miljoni palestīniešu, un to ir skārusi nabadzība un bezdarbs, kopš Izraēla 2007. gadā, kad kontroli pārņēma islāmistu kustība "Hamas", ieviesa blokādi. Kopš tā laika ir notikuši daudzi konflikta uzsliesmojumi starp kaujinieku grupām un Izraēlu, un aizvadītās nedēļas kaujas bija visasiņainākās kopš augustā notikušā uzliesmojuma, kurā gāja bojā gandrīz 50 Gazas iedzīvotāji.

KONTEKSTS:

7. aprīlī Izraēla veica triecienus Gazas joslā un kaimiņvalstī Libānā, atbildot uz 6. aprīlī notikušajiem raķešu uzbrukumiem.

Izraēlas Gaisa spēku iznīcinātāji veica uzlidojumus Gazas joslā un Libānas dienvidos. Izraēla apgalvo, ka triecieni bija mērķēti pa palestīniešu radikālā grupējuma "Hamas" militārajiem objektiem, taču pienāca ziņas, ka uzbrukumos ir cietusi arī civilā infrastruktūra.

Izraēlas aviācijas triecieni bija atbilde uz "Hamas" raķešu uzbrukumiem. Grupējums no Gazas joslas izšāva vismaz 44 raķetes, no kurām lielāko daļu pārtvēra Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma "Dzelzs kupols". Savukārt no Libānas teritorijas tika izšautas vairāk nekā 30 raķetes.

Tas bija plašākais no Libānas teritorijas veiktais raķešu uzbrukums Izraēlai kopš 2006. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti