Dienas ziņas

Drona notriekšana tiešu ASV un Krievijas konfliktu neradīs

Dienas ziņas

Eiroparlaments pauž atbalstu Gruzijai un Moldovai

Francijā streiku dēļ atkritumu kalni

Francijā streiki pret pensiju reformu; uz ielām atkritumu kalni

Parīzes ielās gulst atkritumu kalni, kas nu jau apdraud arī sabiedrības veselību. Arvien protestējot pret pensiju reformu, Francijā streiko arī atkritumu savācēji.

Pensiju reforma paredz palielināt atkritumu savācēju pensionēšanās vecumu no 57 uz 59 gadiem. Atkritumu savācēju arodbiedrības streiku ir pagarinājušas un Parīzes ielās atrodas jau vairāk nekā 7000 tonnu atkritumu.

Pārpildītās tvertnes un trūdošo atkritumu maisu smaka traucē restorānu un kafejnīcu biznesam, ir jāsamazina produkcijas iepirkšanas apjoms, lai ierobežotu saražoto atkritumu daudzumu. Papildus atkritumiem par lielu problēmu kļuvuši arī grauzēji.

"Tas ir sarežģīti, jo no rīta ir žurkas. Man klienti stāstīja, ka viņi, iznākot no metro stacijas, sajutuši smaku, tāpēc tas ir ļoti sarežģīti. Nevar likt cilvēkiem sēdēt ārā, tas vienkārši nav iespējams, un mums ar to jātiek galā dienu no dienas," medijiem stāstīja restorāna vadītājs Dīns Džeimss.

"Smarža ir ļoti nepatīkama, kad ej garām un kad jākāpj pāri... Gājām pa ielu, kur vajadzēja "slalomēt" starp miskastēm. Tas nav īpaši jauki!" atzina tūriste no Vācijas Klaudija Harmanda.

"Smarža ir patiešām nepatīkama, kad vēlaties ēst, un arī ejot pa pilsētu," sacīja tūriste no Meksikas Andželosa Moskeda.

"Arī Anglijā mums ir daudz streiku, un, lai gan tas ļoti sabojā skatu un smaku, es atbalstu streikus. Pensionēšanās un atalgojums ir svarīgi daudziem cilvēkiem," savukārt sacīja tūriste no Lielbritānijas Olīvija Stīvensone.

Parīzes mēre Anna Idalgo no sociālistu partijas streiku atbalsta. Viņas birojs paziņoja, ka atkritumu karš beigsies, ja prezidenta Emanuēla Makrona valdība atsauks savu pensiju reformu.

Taču Francijas iekšlietu ministrs piedraudējis, ka piespiedīs atkritumu savācējus atgriezties darbā, jo uz spēles tiekot likta sabiedrības veselība.

"Kad atkritumi sakrājas tik daudz, ka tas nav tikai nepatīkams skats ar atkritumu tvertnēm visur ielās un, ja Parīzes mēre nereaģēs, iekšlietu ministrs caur policijas prefektu sāks rekvizīcijas," paziņoja Francijas valdības pārstāvis Olivjē Verāns.

Atkritumu savācēji paziņojuši, ka turpinās streikot vismaz līdz 20. martam.

Trešdien turpinājās arī protesta demonstrācijas pret Makrona sākto pensiju reformu par spīti tam, ka valdība skaidro – tā ir nepieciešama Francijas ekonomikas konkurētspējas palielināšanai.

Pensiju reformas pretinieki rīko jau astoto streiku un protestu kārtu, jo trešdien likumdevēju komiteja izskata strīdīgo likumprojektu. Paredzams, ka tiks panākta vienošanās par tā galīgo versiju, ko apstiprinās ceturtdien.

KONTEKSTS:

Francijas centriskā valdība vēlas paaugstināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem, kā arī pagarināt obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu periodu pilnas pensijas saņemšanai. Turklāt iecerēts likvidēt atsevišķu profesiju pensiju privilēģijas.

Valdība norāda, ka reforma ir nepieciešama, jo pašreizējā pensiju sistēma nav ilgtspējīga un tuvākajā laikā tai draud deficīts.

Šī reforma ir ļoti nepopulāra – pret to iebilst gan sabiedrība, gan arī opozīcijas partijas. Visas lielākās valsts arodbiedrības bija sarīkojušas streikus, notika arī vērienīgi protesti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti