Ukraina turpmāk Ziemassvētkus svinēs tikai 25. decembrī

Ukrainas parlaments piektdien atbalstīja Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska ierosinājumu mainīt valsts svētku datumus. Parlamenta pieņemtais likums "Par grozījumiem Ukrainas Darba kodeksā" cita starpā paredz, ka Ukraina valsts līmenī Ziemassvētkus svinēs tikai vienu reizi – 25. decembrī.

Diskusijas par Ziemassvētku datuma maiņu Ukrainā norisinās jau vairākus gadus.

25. decembrī pēc Gregora kalendāra Ziemassvētkus svin lielākā daļa Rietumu pasaules kristiešu, bet Krievijā un vairākās citās pareizticīgo zemēs Ziemassvētki tiek svinēti pēc Jūlija kalendāra 7. janvārī.

Pēdējos gados, ņemot vērā naidīgās attiecības ar Krieviju, daļa Ukrainas pareizticīgo jau pēc savas iniciatīvas bija sākuši svinēt Ziemassvētkus 25. decembrī, lai norobežotos no Maskavas.

Šā gada maijā Ukrainas Pareizticīgā baznīca spēra pirmo soli šajā virzienā, apstiprinot pāreju uz Gregora kalendāru, pēc kura Ziemassvētkus svin lielākā daļa Rietumu pasaules kristiešu.

Vēlāk Ukrainas prezidents iesniedza parlamentam likumprojektu, kas paredzēja atcelt 7. janvāra brīvdienu saistībā ar Ukrainas Pareizticīgās baznīcas kalendāra izmaiņām un, kā skaidroja Zelenskis, ar mērķi atteikties no "Krievijas mantojuma, kas uzspiež svinēt Kristus Piedzimšanas svētkus 7. janvārī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti