Blinkena vizītes mērķis ir nodrošināties, lai Ukrainai būtu nauda, munīcija un mobilizēti spēki, lai efektīvi cīnītos 2025. gadā vai arī lai spētu vienoties par mieru no spēka pozīcijām.
Blinkens centās pārliecināt ASV Eiropas sabiedrotos par to, ka ASV atbalsts turpināsies un solīja, ka ASV nekavēsies ar solīto palīdzību Ukrainai, pirms Baltajā namā ienāk nākamais prezidents.
"ASV turpina palielināt atbalstu – mēs nesen, septembrī, Ukrainai nosūtījām 8 miljardu dolāru lielu drošības palīdzību. Pirms dažām nedēļām vēl papildus pusmiljardu dolāru. Prezidents Baidens ir apņēmies nodrošināt, lai katrs mūsu rīcībā esošais dolārs tiktu izmaksāts no šī brīža līdz 20. janvārim," uzsver Blinkens.
Šis ir kritisks brīdis ne tikai tāpēc, ka gaidāmas pārmaiņas Baltajā namā, bet arī tāpēc, ka karā iesaistījušies arī Ziemeļkorejas spēki. Tas pielej eļļu Krievijas agresijai pret Ukrainu, un ir bažas arī par to, ka pateicībā par šo atbalstu frontē Krievija stiprinās Ziemeļkorejas raķešu jaudu un kodolieroču kapacitāti.
ASV par to ir ļoti nobažījušās. Blinkens šo jautājumu apspriedīs gan Briselē, gan vēlāk Dienvidaustrumāzijas samitā un G20 sanāksmē, uz kuriem dodas tūlīt pēc Briseles.
"Šodien mums bija ļoti produktīva diskusija par mūsu pastāvīgo atbalstu Ukrainai, saskaroties ar notiekošo Krievijas agresiju. Kā arī šis papildu elements tagad ir kaujā iepludinātie Ziemeļkorejas spēki un to karadarbība, kas prasa un arī saņems stingru atbildi.
Mēs arvien vairāk redzam drošības nedalāmību starp šiem dažādajiem reģioniem – Eiroatlantisko, Dienvidaustrumāziju, Tuvajiem Austrumiem," atzina Blinkens.
ASV valsts sekretārs tikās arī ar Ukrainas ārlietu ministru Andriju Sibihu un solīja atbalstīt Ukrainu "iespējamā stingrā pozīcijā" līdz 2024. gada beigām.
Arī Sibiha uzsvēra, ka šis karš nav tikai par Ukrainu, bet Ukrainā tiek lemts par transatlantiskās un globālās drošības nākotni, jo Krievija izmanto Irānas bezpilota lidaparātus, Ziemeļkorejas karaspēku. Un pretī Krievija šiem režīmiem sniedz palīdzību, un tādējādi šis karš grauj drošību Dienvidaustrumāzijā un Tuvajos Austrumos.
Blinkens tikās arī ar ES augsto pārstāvi ārlietās Žuzepu Borelu un viņa gaidāmo pēcteci Kaju Kallasu.