"Ir atlikušas tikai dažas dienas, lai pabeigtu rezultātu skaitīšanu un noslēgtu sarunas par to, kādai turpmāk būtu jābūt labākai Katalonijas valdībai, kā arī par to, kā izvairīties no atkārtotām vēlēšanām, kas, manuprāt, nebūtu labākās ziņas nevienam no mūsu pilsoņiem. Mēs spējam izveidot stabilu valdību, kas kalpos tikai Katalonijai," sacīja bijušais Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons ("Kopā par Kataloniju").
Četras partijas, kas iestājas par Katalonijas neatkarību no Spānijas, kopā nav ieguvušas nepieciešamo mandātu skaitu – 68, lai veidotu vairākumu.
Vislabākie rezultāti vēlēšanās bija Sociālistu partijai, kas parlamentā iegūs par 9 vietām vairāk nekā iepriekš. Šī sociālistiem ir vēsturiska uzvara, bet tas arī nozīmē, ka gaidāmas smagas koalīcijas veidošanas sarunas.
"Katalonieši nolēma pāršķirt lappusi. Neapšaubāmi, daudzi faktori tajā spēlēja savu lomu. Tuvākajās dienās mums būs laiks, lai tos visus analizētu. Neapšaubāmi, ka viens no šiem faktoriem, kas, mūsuprāt, bija viens no svarīgākajiem, ir Spānijas valdības – un it sevišķi tās vadītāja Pedro Sančesa – īstenotā politika pret Kataloniju," tikmēr norādīja Katalonijas Sociālistu partijas (PSC–PSOE) līderis Salvadors Ilja.
Separātistu partijas bijušas pie varas Katalonijā kopš 2012. gada. Taču jaunākās aptaujas liecina, ka atbalsts Katalonijas neatkarībai ir samazinājies.
2017. gadā, kad notika slavenais referendums, pēc kura Karloss Pudždemons aizbēga uz Beļģiju, Katalonijas neatkarību no Spānijas vēlējās 49% iedzīvotāju, bet tagad – tikai 42%.
Aptaujas rāda, ka ekonomika un valdošais sausums katalāņus uztrauc vairāk nekā neatkarība.