Aizvadītajā piektdienā publiskotajā "Microsoft" ziņojumā teikts, ka ar Irānu saistītie hakeri un boti aktīvi izvērš kampaņas pret abiem ASV prezidenta amata kandidātiem – Demokrātu partiju pārstāvošo ASV viceprezidenti Kamalu Harisu un bijušo ASV prezidentu republikāni Donaldu Trampu.
Kā norāda ziņojuma autori, hakeri mēģina pirms novembrī gaidāmajām vēlēšanām izraisīt sociālas nesaskaņas sabiedrībā, sēt haosu un destabilizēt ASV politisko sistēmu. Kā piemērs botu jeb automatizētu sociālo mediju kontu iesaistei kiberietekmes operācijās tiek minēts grupējums "Sefid Food", kurš īpaši aktivizējās šā gada martā.
Kā norādīts ziņojumā, grupējums izmanto botus, kas uzdodas par sociālo un politisko aktīvistu grupu pārstāvjiem ar mērķi graut uzticību valdībai un radītu šaubas par vēlēšanu integritāti.
Šī grupējuma darbības var izpausties kā iebiedēšana, personiskas informācijas vākšana un publiskošana internetā un kūdīšana uz vardarbību pret politiski nozīmīgām personām un citiem sociālo grupu pārstāvjiem. Tāpat ziņojumā minēts ar Irānas Revolūcijas gvardes korpusa militārās izlūkošanas vienību saistītais grupējums "Mint Sandstorm", kurš šā gada jūnijā nosūtīja "pikšķerēšanas e-pastu augsta ranga prezidenta vēlēšanu kampaņas amatpersonai, izmantojot uzlauztu bijušā vecākā padomnieka kontu".
Lai gan ziņojumā netiek minēts amatpersonas vārds vai kura prezidenta amata kandidāta vēlēšanu kampaņas labā amatpersona darbojās, visticamāk, runa ir par Trampa štāba pārstāvi. Par to liecina bijušā ASV prezidenta līdzgaitnieku paziņojums, ka hakeri ieguvuši piekļuvi Trampa vēlēšanu kampaņas iekšējiem dokumentiem.
Laikraksts "The Washington Post" vēstījis, ka Trampa štābā uzskata, – hakeri saistīti ar Irānu. Viens no pirmajiem, kas ziņoja par informācijas noplūdi, bija izdevums "Politico", kas sāka saņemt e-pastus no anonīma konta ar Trampa personāla iekšējiem dokumentiem.
Vašingtonā bāzētā "Demokrātiju aizsardzības fonda" (FDD) eksperts Benhams ben Taleblu uzskata, ka, lai gan ar Irānu saistītie hakeri vēršas pret abiem ASV prezidenta amata kandidātiem, tomēr
Trampa kampaņas datoru uzlaušana un tālākā iegūtās informācijas nopludināšana medijiem varētu liecināt, ka Irānas režīmam ir lielākas pretenzijas tieši pret bijušo ASV prezidentu.
"Tramps nogalināja režīma vadošo teroristu Kasemu Soleimani. Tas ir milzīgs psiholoģisks trieciens, no kura režīms vēl nav atguvies. Prezidents Tramps Vašingtonā pārkāpa dažus tabu un pabeidza desmit gadus ilgušās debates, iekļaujot Irānas Revolūcijas gvardes korpusu teroristu organizāciju sarakstā. Tagad pat Kanāda ir izdarījusi to pašu. Un daudzu citu iemeslu dēļ, kas saistīti ar reģionālo drošību, nemaz nerunājot par Irānas kodolprogrammas jautājumu, režīms nevēlas, lai Baltajā namā atgrieztos kāds, kurš uz to ir izdarījis maksimālu spiedienu," sacīja Taleblu.
Viņš arī norādījis, ka Irānā valdošais režīms ar lielu nepatiku uztvēra Trampa izteiktos atbalsta vārdus irāņu protestētājiem, kuri iznāca Irānas ielās pēc tam, kad 22 gadus vecā Mahsa Amini nomira tikumības policijas iecirknī.