Baidens nākamā ASV vēstnieka Latvijā amatam izvirzījis karjeras diplomātu Robinsonu

ASV prezidents Džo Baidens nākamā ASV vēstnieka Latvijā amatam izvirzījis karjeras diplomātu Kristoferu Robinsonu, liecina informācija Baltā nama tīmekļvietnē.

Robinsons ir Augstākā ranga ārlietu dienesta loceklis sūtņa-padomnieka rangā un patlaban ieņem ASV valsts sekretāra palīga vietnieka amatu Eiropas un Eirāzijas lietu birojā.

Iepriekš Robinsons ieņēmis sūtņa padomnieka amatu politiskajos jautājumos ASV vēstniecībā Maskavā.

Pirms tam strādājis Valsts departamentā kā Krievijas jautājumu nodaļas direktora vietnieks, ASV misijā Eiropas Drošības un sadarbības padomē Vīnē par politisko padomnieku un par politisko padomnieku Nikaragvā.

Viņš pildījis uzdevumus arī Irākā, Baltkrievijā, Kanādā un Krievijā, kā arī strādājis Rietumu puslodes lietu birojā un Eiropas lietu birojā.

Robinsons ieguvis maģistra grādu stratēģiskajās zinātnēs Nacionālās Aizsardzības universitātes Nacionālajā kara koledžā, bet bakalaura grāds starptautiskajās attiecībās iegūts Džordža Vašingtona Universitātē.

Viņš saņēmis vairākas Valsts departamenta atzinības balvas, tajā skaitā Medaļu par izciliem nopelniem.

Robinsons pārvalda arī krievu un spāņu valodu.

Lai prezidenta nominētā persona kļūtu par vēstnieku, tai ir jāsaņem ASV Kongresa apstiprinājums, kas ietver ASV Senāta Ārējo attiecību komitejas uzklausīšanu. Ja Kongresa apstiprinājums tiks saņemts, tam sekos ASV Senāta balsojums.

Pašreizējais ASV vēstnieks Latvijā Džons Leslijs Kārvails darbu amatā sāka 2019. gadā. Viņu vēstnieka darbam nominēja toreizējais ASV prezidents Donalds Tramps.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti