Ziņojums: Teju puse cilvēku, kas jaunāki par 40 gadiem, vēlētos doties pensijā pirms 60 gadu vecuma

Saskaņā ar Pasaules Ekonomikas foruma publicētu ziņojumu, gandrīz puse cilvēku, kas jaunāki par 40 gadiem, apgalvo, ka vēlētos doties pensijā pirms 60 gadu vecuma sasniegšanas.

Šajā starptautiskās nevalstiskās organizācijas ziņojumā gan atzīts, ka realitāte, visticamāk, nākotnē nesaskanēs ar šīm cilvēku vēlmēm.

Organizācija vērš uzmanību, ka praksē darba pārtraukšana tik agrīnā vecumā saasinātu uzkrājumu atšķirību un mērķa pensijas ienākumus. Tas varētu radīt kaitējumu arī makroekonomikas līmenī.  

Ziņojums: Teju puse cilvēku, kas jaunāki par 40 gadiem, vēlētos doties pensijā pirms 60 gadu vecuma
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Lai gan daudzi no tiem, kuri tuvojas pensijas vecumam, nevalstiskajai organizācijai atklāj, ka viņiem būtu jāstrādā ilgāk, lai savilktu galus, 44% aptaujāto cilvēku, kas jaunāki par 40 gadiem, vienalga apgalvo, ka vēlētos beigt strādāt vēlākais līdz 60 gadu vecumam.

Tiesa, lūkojoties uz cilvēku nostāju visās vecuma kategorijās kopā, 40% atzinuši, ka vēlētos turpināt strādāt pat pēc 65 gadu vecuma sasniegšanas.

Pēdējos gados daudzas valstis, tostarp Lielbritānija un Francija, tieši pretēji - ir palielinājušas valsts pensionēšanās vecumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti