Vācijas kanclers Šolcs plāno drīzumā runāt ar Putinu

Vācijas kanclers Olafs Šolcs šodien paziņojis, ka plāno uzturēt kontaktus ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un drīzumā ar viņu aprunāties.

Vācijas kanclers Šolcs plāno drīzumā runāt ar Putinu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šolcs norādījis, ka runājis ar Putinu neilgi pēc tam, kad Putins pirms 15 mēnešiem deva pavēli sākt pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.

"Nav saprātīgi piespiest Ukrainu samierināties ar Putina veikto iebrukumu un to, ka daļa Ukrainas teritorijas vienkārši kļūst par Krieviju. Tāds ir Putina kunga plāns. Ja sekojat viņa runām, jūs zināt, ka tas ir viņa plāns. Viņš vēlas uzcelt Krievijas impēriju. Viņš uzskata, ka Krievija nav pietiekami liela. No viņa viedokļa Ukraina ir daļa no Krievijas. Viņš vēlas to īstenot ar karu, un tam nevajadzētu izdoties," sacīja Šolcs. 

"Es bieži esmu runājis ar Krievijas prezidentu pirms kara un kopš tā sākuma. Es plānoju to darīt vēlreiz kaut kad drīz. Bet godīgam mieram ir jābūt nosacījumam, tas ir, ka Krievijai ir jāizved savs karaspēks, tas ir jāsaprot."

Spriedze Berlīnes attiecībās ar Maskavu turpinājusi pieaugt, un to īpaši saasināja pēc ilgas vilcināšanās janvārī pieņemtais Šolca valdības lēmums atļaut Vācijā ražoto smago tanku nodošanu Ukrainai.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti