Igaunija iekļāvusi patriarhu Kirilu nevēlamo personu sarakstā

Igaunija iekļāvusi nevēlamo personu sarakstā vēl 58 cilvēkus, viņu vidū arī Krievijas pareizticīgās baznīcas galvu patriarhu Kirilu, kurš atbalstījis Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Rīkojumu par Kirila iekļaušanu melnajā sarakstā piektdien parakstīja Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahna.

Viņš paskaidroja, ka šīm personām tiek aizliegts iebraukt Igaunijā, jo tās piedalījušās nopietnos cilvēktiesību pārkāpumos vai veicinājušas cilvēktiesību pārkāpumus, vēsta Igaunijas Ārlietu ministrija.

"Patriarhs Kirils ir viens no lielākajiem Putina ideoloģijas nesējiem un atbalstītājiem," norādīja Cahna.

"Jau sen bija laiks viņu iekļaut melnajā sarakstā; viņš attaisnojis un kurinājis karu pret Ukrainu," uzsvēris Igaunijas ārlietu ministrs.

Igaunijas melnajā sarakstā iekļauti arī deviņi Krievijas pilsoņi, kas saistīti ir Kremļa kritiķa Vladimira Kara-Murzas notiesāšanu, taču nav starp tiem, kuriem šī iemesla dēļ noteikts iebraukšanas aizliegums Eiropas Savienībā.

Par atbalstu Krievijas karam pret Ukrainu iebraukšanas aizliegumu patriarham Kirilam pagājušogad noteica arī Lietuva.

Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) aģentūrai LETA norādīja, ka ārlietu ministrs lēmumu par personas iekļaušanu Latvijas nevēlamo personu sarakstā pieņem saskaņā ar Imigrācijas likumu un ierasti ĀM papildu komentārus nesniedz.

Ungārijas iebildumu dēļ pagājušā gada jūnijā neizdevās vienoties par Kirila iekļaušanu Eiropas Savienības melnajā sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti