Igaunijas gaisa spēku bāzē izvieto ASV iznīcinātājus «F-22»

Emari gaisa spēku bāzē Igaunijas ziemeļrietumos pirmdien ieradušies ASV piektās paaudzes iznīcinātāji "F-22 Raptor", kuru dislocēšanas nolūks ir novērst agresiju Baltijas gaisa telpā, ziņo laikraksts "Postimees".

Šāda veida iznīcinātāji līdz šim Emari nav bijuši. To dislocēšana apliecina NATO apņēmību stiprināt austrumu flangu un netieši atbalsta nesen par alianses dalībvalsti kļuvušās Somijas drošību, norādīja ASV Gaisa spēki Eiropā un Āfrikā.

"Baltijas valstis – Igaunija, Latvija un Lietuva – atrodas izšķiroši nozīmīgā gaisa, sauszemes un jūras koridorā, kam nepieciešama koordinēta sabiedroto pieeja, lai reģionā saglabātu un uzturētu starptautisko manevrēšanas brīvību," piebilsts paziņojumā, kurā nav minēts Emari ieradušos iznīcinātāju "F-22" skaits.

Aprīļa sākumā Povidzas gaisa spēku bāzē Polijā izvietoti 12 "F-22 Raptor" nolūkā atbalstīt misiju, kas papildina alianses integrēto pretgaisa un pretraķešu sistēmu, lai sargātu nepilnus 2500 kilometrus garo NATO austrumu flanga robežu.

Latvijā izvietota Spānijas pretgaisa aizsardzības sistēma NASAMS, kas  nodrošina pretgaisa aizsardzības spējas no zemes.

Savukārt Emari bāzē  izvietoti Lielbritānijas iznīcinātāji "Eurofighter Typhoon", kas nodrošina atbalstu Portugāles un Rumānijas vadītajai NATO miera laika patrulēšanas misijas Baltijas valstu gaisa telpā no Zokņu aviobāzes Lietuvā.

Kompānijas "Lockheed Martin" ražotais "F-22 Raptor" ir amerikāņu vienvietīgs taktiskais divdzinēju iznīcinātājs. Tas aprīkots ar "stealth" tehnoloģiju, kas to padara neredzamu radariem.

Iznīcinātāja maksimālais ātrums ir 2414 kilometri stundā, un tas sver 19,7 tonnas. Tas spēj nolidot 3000 kilometru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti