Eiropas Savienības valstis spriež par migrācijas noteikumu reformu

Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministri ceturtdien sanāksmē Luksemburgā mēģina vienoties par jauniem migrācijas noteikumiem. Daudzi politiķi cer, ka pēc trīs gadu diskusijām un kompromisa meklējumiem tomēr izdosies rast kopsaucēju.

Priekšlikums paredz, ka tās valstis, ka nevēlas palīdzēt ar migrantu uzņemšanu, tā vietā varēs sniegt finansiālu atbalstu.

Pirms sanāksmes parādījās ziņas, ka šādā gadījumā dalībvalstīm būtu jāmaksā līdz pat 20 000 eiro par katru neuzņemto migrantu.

Vairākas dalībvalstis, piemēram, Polija un Ungārija jau paziņojušas, ka nekādā gadījumā negrasās atbalstīt šādu kārtību.

Polijas amatpersonas norāda, ka Polija jau uzņēmusi gandrīz miljonu kara bēgļu no Ukrainas, tādēļ tai nav iespēju uzņemt arī migrantus no citiem reģioniem.

ES iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone uzsver, ka ES dalībvalstīm vajadzētu saglabāt vienotību un solidaritāti.

"Kad mēs strādājam kopā, lai pārvaldītu migrāciju Eiropā, mēs visi esam uzvarētāji. Mēs to esam jau redzējuši. Mēs esam tik spēcīgi!

Mēs varam tikt galā ar spiedienu no Lukašenko, ar karu Ukrainā, ar milzīgām plūsmām Rietumbalkānos vai Vidusjūras centrālajā daļā.

Kad mēs strādājam kopā, mēs varam ar šo visu tikt galā. Bet, ja mēs neesam vienoti, tad mēs visi zaudējam."

ES prezidējošās valsts Zviedrijas migrācijas ministre Marija Malmere-Stenergarda gan atzina, ka nebūs viegli panākt vienošanos.

"Tas nav vienkārši. Es pilnībā respektēju to, ka katrā valstī ir unikāla situācija un ka daudzos gadījumos vietējā līmenī par šo ir ļoti smagas diskusijas. Bet tas ir labs priekšlikums, un atbildīgi būtu vienoties par šo tagad, lai mēs varētu uzsākt sarunas ar Eiropas Parlamentu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti