«Bloomberg»: Krievijas elite apšauba Putina izredzes uzvarēt karā

Arvien drūmāka noskaņa pārņem Krievijas eliti par prezidenta Vladimira Putina izredzēm uzvarēt karā Ukrainā. Pat visoptimistiskākie uzskata, ka "iesaldēts" konflikts ir labākais Kremlim šobrīd iespējamais iznākums. Tā vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz vairākiem par situāciju Kremlī informētiem avotiem.

Lai gan neviens nevēlas stāties pretī Putinam saistībā ar kara izvēršanu, tas tomēr ir sašķobījis ticību prezidenta vadībai, sacīja avoti.

Septiņi cilvēki, kas ir informēti par situāciju Kremlī un runājuši ar aģentūru "Bloomberg", norāda, ka daudzi no politiskās un biznesa elites ir noguruši no kara un vēlas, lai tas tiktu pārtraukts. Tomēr viņi šaubās, vai Putins karu apturēs.

Kā skaidrojušas divas no personām, vislabvēlīgākā perspektīva Kremlim būtu sēšanās pie sarunu galda, kas tādējādi karu pārvērstu par "iesaldētu" konfliktu.

Kā uzskata valsti pametušais bijušais Krievijas valdības padomnieks Kirils Rogovs, Krievijas elite šobrīd ir strupceļā un baidās kļūt par grēkāžiem bezjēdzīgam karam.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti