Naktī virs Kijivas notriektas vairāk nekā 20 ienaidnieka raķetes

Šis rīts visā valstī iesākās ar gaisa trauksmēm, jo Krievija veica kārtējo masveida raķešu uzbrukumu. Atkal visintensīvāk apšaudīja galvaspilsētu Kijivu, virs kuras notriektas vairāk nekā 20 ienaidnieku raķetes. Neviena no raķetēm nav sasniegusi mērķus, tomēr to atlūzas ir radījušas bojājumu trolejbusu elektropārvades līnijai, bet kādam veikalam ir izsisti logi. Pagaidām nav ziņu par cietušajiem.

Ukrainas Gaisa spēki ziņo, ka šonakt Krievija uz Ukrainu ir izšāvusi kopumā 35 spārnotās raķetes, bet tās visas ir notriektas.

Savukārt Ukrainas Bruņoto spēku operatīvā pavēlniecība "Dienvidi" šorīt paziņoja, ka Krievijas karaspēks ir uzspridzinājis Kahovkas hidroelektrostacijas dambi.

Varas iestādes apzinot postījumu apmērus un to, cik plašām teritorijām draud applūšana. Hersonas apgabala iedzīvotāji ir aicināti rūpīgi sekot varas iestāžu paziņojumiem un sekot norādījumiem.

Tikmēr frontē ir aktivizējusies karadarbība. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien vakarā paziņoja, ka valsts aizstāvjiem ir izdevies pavirzīties uz priekšu frontes sektorā pie Bahmutas pilsētas. Arī Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara apgalvojusi, ka armija veic pretuzbrukumu pie Bahmutas, kur ir izdevies atkarot līdz pat pusotram kilometram platu teritoriju un piespiest pretiniekus pāriet aizsardzībā.

Arī ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi jaunākajā ziņojumā norāda, ka Ukrainas spēkiem pēdējās dienās ir izdevies pavirzīties uz priekšu vairākos frontes sektoros.

Tomēr militārie analītiķi joprojām nav vienisprātis par to, vai ir sākusies ilgi gaidītā Ukrainas karaspēka ofensīva, kuras mērķis ir atkarot Krievijas okupētās teritorijas.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba intervijā ziņu aģentūrai "Reuters" apgalvojis, ka Ukrainas karaspēka rīcībā ir pietiekami daudz bruņojuma, lai uzsāktu pretuzbrukumu, tomēr viņš neatbildēja uz jautājumu, vai ofensīva jau ir sākusies. Kuleba uzsvēra, ka galvenais neesot tas, kad pretuzbrukums sāksies, bet tas, lai pretuzbrukums noslēgtos ar Ukrainas uzvaru un valsts pievienošanos NATO.

Savukārt ASV aizsardzības sekretārs Loids Ostins uzskata, ka Ukrainas aizstāvjiem ir jāatrod ienaidnieka vājās vietas, lai varētu īstenot sekmīgu pretuzbrukumu. Ostins sacīja, ka Krievija ir izveidojusi diezgan pamatīgas nocietinājumus, taču frontes līnija ir pārāk gara, lai to aizsargātu vienlīdz labi visos sektoros, tāpēc ukraiņu karavīriem esot jāatrod tās vietas, kur viņi var visvienkāršāk pārraut pretinieku aizsardzību.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Par Ukrainas pretuzbrukumu ir runāts jau vairākus mēnešus, taču amatpersonas iepriekš bija piesardzīgas izteikumos par tā izvēršanu. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzsvēra, ka viens no pretuzbrukuma uzdevumiem būs atbrīvot Krimu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti