Rīta Panorāma

Ukrainas armija uzbrūk pie Bahmutas

Rīta Panorāma

Kā prātīgi ieguldīt un neiekrist krāpnieku lamatās?

Krievu brīvprātīgie ziņo par ciema ieņemšanu pie Belgorodas

Krievu brīvprātīgie ziņo par ciema ieņemšanu pie Belgorodas

Krievu Brīvprātīgo korpuss, kas cīnās pret Vladimira Putina režīmu, ieņēmis Novaja Tavolžankas ciemu Krievijas Belgorodas apgabalā. To, ka šajā reģionā notiek cīņas, apstiprina arī Krievija.

Brīvprātīgo korpuss paziņojumā uzsvēra, ka Krievijas amatpersonas neinteresē šī apgabala liktenis un tās vairs nekontrolē situāciju. Ciemā bijuši 5000 iedzīvotāju, bet tagad tas esot tukšs.

Jau vairākas dienas šajā rajonā notiek apšaudes, un arī Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs netieši atzina, ka viņš vairs nekontrolē situāciju. Savukārt mediju izplatītajos  videomateriālos redzams, kā Ukrainas pierobežas pilsētu un tās apkaimi pamet simtiem civiliedzīvotāju.

Krievu Brīvprātīgo korpusā un Krievijas Brīvības leģionā cīnās Krievijas pilsoņi, kas ir pret Maskavas agresiju Ukrainā. Oficiālā Kijiva noliedz saistību ar uzbrukumiem, taču ir skaidrs, ka bez tās atbalsta šādas operācijas nevarētu notikt. Tās piesaista Krievijas armijas daļas un rada spriedzi pašas Krievijas teritorijā.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti