Francijā atkārtoti protestē par pensiju reformu

Francijā pirmdien, 5. jūnijā, notiek atkārtoti streiki, protestējot pret prezidenta Emanuela Makrona īstenoto pensiju reformu.

Jau pirms protesta akciju sākuma varas iestādes lēsa, ka šoreiz streikā piedalīsies mazāk cilvēku nekā pirms pāris mēnešiem – ap pusmiljonu.

Protestētāji pirmdien pulcējušies aptuveni 250 dažādās vietās. Kārtības uzturēšanai valstī izvietoti aptuveni 11 000 policistu, ar kuriem vairāki protestētāji iesaistījušies sadursmēs.

Francijā pensionēšanās vecumu plānots paaugstināt no 62 līdz 64 gadiem.

Valdība uzskata, ka lēmums pilnībā pieņemts, un tas spēkā stāsies 1. septembrī.

Tikmēr arodbiedrības un opozīcija cīņu pret pārmaiņām vēl turpina. Vienlaikus ar protestiem ceturtdien Francijas parlamentā plānotas debates par likumprojekta atcelšanu.

KONTEKSTS:

Francijas valdība norādīja, ka pensiju reforma ir nepieciešama, jo pašreizējā pensiju sistēma nav ilgtspējīga un tuvākajā laikā tai draud deficīts. Šī reforma ir ļoti nepopulāra – pret to iebilda gan sabiedrība, gan arī opozīcijas partijas. Visas lielākās valsts arodbiedrības bija sarīkojušas streikus, notika arī vērienīgi protesti.

Valdība, izmantojot pretrunīgi vērtēto konstitūcijas normu, izšķīrās nepopulāro likumprojektu par pensiju sistēmas reformu apstiprināt ar dekrētu, atsakoties no balsojuma Nacionālajā sapulcē. Tas izsauca gan parlamenta deputātu, gan sabiedrības sašutumu, tomēr valdība izturēja pēc tam ierosināto neuzticības balsojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti