Rīta Panorāma

Lietuvas prezidents Nausēda bijis PSRS komunistiskās partijas biedrs

Rīta Panorāma

LTV jauna sezona raidījumam "Ralfs gatavo"

Jeruzalemes svētvietā turpinās sadursmes starp policiju un palestīniešiem

Jeruzalemes svētvietā sadursmēs starp policiju un palestīniešiem ievainoti vairāki cilvēki

Jeruzalemes svētvietā – Aksas mošejā – notiek sadursmes starp Izraēlas policiju un palestīniešiem, kurās cietuši vairāki cilvēki. Konfliktu izraisīja kārtības sargu bažas par iespējamiem uzbrukumiem ebreju dievlūdzējiem. 

Sadursmes sakās trešdien no rīta, kad  palestīniešu dievlūdzēji aizbarikādējās Aksas mošejā. Tā ir trešā nozīmīgākā islāma svētvieta, bet atrodas Tempļa kalnā, kur kādreiz atradās abi senie jūdu tempļi un kas ir arī jūdaistu galvenā svētvieta. 

Policija centās padzīt agresīvi noskaņotos cilvēkus, kas kārtības sargus apmētāja ar akmeņiem. Tika izmantoti speciālie līdzekļi, un ievainojumus guvuši vismaz 12 palestīnieši. 

Sadursmju dēļ palestīniešu kaujinieki Gazas joslā izšāva vairākas raķetes uz Izraēlu, un tās dienvidu pilsētās skanēja gaisa trauksmes sirēnas. Par postījumiem vai cietušajiem informācija pagaidām nav.  

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņojis, ka tiek darīts viss iespējamais lai mazinātu spriedzi, taču pagaidām izmaiņas nav. 

Jāatgādina, ka musulmaņiem pirms divām nedēļām sākās svētais gavēņa mēnesis ramadāns, savukārt jūdaistiem sākas Pesahs. Musulmaņi ramadāna laikā ierodas Aksas mošejā uz lūgšanām. Jūdaisti Pesaha laikā tradicionāli dodas svētceļojumā uz Jeruzalemi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti