Francijā šodien plaši protesti pret pensiju reformu

Francijā arvien neatlaidīgi protestē pret pensiju reformu. Ceturtdien, 6. aprīlī, ir jau vienpadsmitā streiku diena kopš janvāra, kad visā valstī sāka streikot tie, kuri iebilst pret pensionēšanās vecuma palielināšanu.

Simtiem tūkstoši protestētāju ceturtdien devušies ielās visā Francijā. Jau kopš agra rīta demonstranti vairākās pilsētās bloķēja galvenos ceļus.

Sarunas starp valdību un arodbiedrībām vakar beidzās bez panākumiem, jo premjerministre Elizabete Borna nepiekrita atteikties no plāna pensionēšanās vecumu palielināt no 62 uz 64 gadiem.

Savs spriedums par reformu vēl jāpasludina Francijas Konstitucionālajai padomei. Tai ir tiesības daļēji vai pilnībā atcelt pieņemto lēmumu.

KONTEKSTS:

Francijas centriskā valdība vēlas paaugstināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem, kā arī pagarināt obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu periodu pilnas pensijas saņemšanai. Turklāt iecerēts likvidēt atsevišķu profesiju pensiju privilēģijas.

Valdība norāda, ka reforma ir nepieciešama, jo pašreizējā pensiju sistēma nav ilgtspējīga un tuvākajā laikā tai draud deficīts.

Šī reforma ir ļoti nepopulāra – pret to iebilst gan sabiedrība, gan arī opozīcijas partijas. Visas lielākās valsts arodbiedrības bija sarīkojušas streikus, notika arī vērienīgi protesti.

Valdība, izmantojot pretrunīgi vērtēto konstitūcijas normu, izšķīrās nepopulāro likumprojektu par pensiju sistēmas reformu apstiprināt ar dekrētu, atsakoties no balsojuma Nacionālajā sapulcē. Tas izsaucis gan parlamenta deputātu, gan sabiedrības sašutumu, tomēr valdība izturēja pēc tam ierosināto neuzticības balsojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti