Teritoriju plānots pamest vairāk nekā 100 smagi slimiem un ievainotiem cilvēkiem. Lielākā daļa cilvēku tiks transportēta uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, daži uz Rumāniju. Tur cilvēki saņems specializētu aprūpi. Sarakstā iekļautie ir daļa no 14 000 cilvēku, kas joprojām Gazas joslā gaida evakuāciju. Apmēram puse no viņiem karā ir guvuši traumas, bet pārējie cieš no nopietnām slimībām, piemēram, vēža.
Kopš kara sākuma pēc teroristiskā grupējuma "Hamās" uzbrukuma Izraēlai no Gazas joslas evakuēti mazāk nekā 5000 cilvēku.
Pasaules Veselības organizācijas pārstāvis Riks Pīperkorns palestīniešu teritorijās pauda bažas par medicīnas aprūpes pieejamību cilvēkiem Gazas joslā. Viņš uzsvēris, ka ir nepieciešami medicīnas koridori, un pirmais medicīnas koridors, kuru tiek lūgts atjaunot, ir ceļš no Gazas joslas uz Austrumjeruzalemi un Rietumkrastu. Svarīga būtu arī uz koridora uz Ēģipti atvēršana.
KONTEKSTS:
2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.
Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas Rietumkrastā, solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās". Līdz šim Gazas joslā nogalināti vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku, tostarp civiliedzīvotāji, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati.
Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.