Lietuva tērēs 243 miljonus eiro no banku virspeļņas nodokļa militārajiem projektiem

Lietuvas Aizsardzības ministrija izmantos 243 miljonus eiro, kas iegūti no tā sauktā solidaritātes nodokļa bankām, lai finansētu militārās infrastruktūras projektus, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.lv

Tiek prognozēts, ka Lietuvas banku kopējā peļņa šogad pārsniegs miljardu eiro pēc Eiropas Centrālās bankas procentu likmju paaugstināšanas. Pieaugošās peļņas dēļ Lietuvas valdība ieviesa nodokli, ko tā dēvē par "solidaritātes iemaksu", lai palīdzētu finansēt valsts militāros projektus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

"Papildu finansējums [...] ievērojami paātrinās visas nepieciešamās infrastruktūras ieviešanas procesu," paziņojumā presei sacīja aizsardzības ministra vietnieks Reniuss Pleskis.

Paredzams, ka ar pagaidu nodokli, kas ir spēkā kopš 16. maija, militārās infrastruktūras un militārās mobilitātes projektiem kopumā tiks iekasēti 380 miljoni eiro. Lielākā daļa naudas tiks novirzīta Rūdniņķu militārā poligona attīstībai.

Pārējos līdzekļus Satiksmes ministrija piešķirs dažādiem divējāda lietojuma militārās mobilitātes projektiem.

Nodokļa apmērs ir 60 procenti no tīrajiem ienākumiem, kas pārsniedz četru finanšu gadu vidējo rādītāju par vairāk nekā 50 procentiem.

Lietuvā strādājošajām komercbankām pirmais maksājums jāveic līdz 31. augustam. Tomēr Lietuvas Banku asociācijas prezidente Eivile Čipkute iepriekš paziņoja, ka nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība joprojām nav skaidra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti