Rīta Panorāma

Komponists Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu Tiguļkalnā

Rīta Panorāma

Vienojas samazināt naftas ieguves daudzumu

Piemin Krievijas karā pret Ukrainu bojāgājušos bērnus

Zelenskis: Krievijas karā Ukrainā gājuši bojā vismaz 485 bērni

Krievijas karā pret Ukrainu bojā ir gājuši 485 bērni – tā ikvakara uzrunā paudis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš piebilda, ka šie ir bērni, par kuriem dati ir droši zināmi, taču diemžēl patiesībā īstais skaits ir daudz lielāks.

"Krievijas terors ir prasījis simtiem mūsu bērnu dzīvību. Kopš [2022. gada] 24. februāra, pilna mēroga kara, ir zināms, ka gājuši bojā 485 bērni. Tas ir skaitlis, ko varam oficiāli apstiprināt. Diemžēl reālais skaits ir lielāks.

Katru reizi, atbrīvojot savu zemi no krievu okupantiem, uzzinām šausmīgo patiesību par okupāciju. Par to, cik cilvēku, cik bērnu ir apglabāts okupētajā teritorijā, kapos.

Un cik gan daudzi vēl joprojām ir aprakti zem drupām Krievijas nodedzinātajās Ukrainas pilsētās un ciemos," teica Ukrainas prezidents.

Zelenskis arī uzsvēra, ka okupanti ne tikai nogalinājuši bērnus, bet daudzus piespiedu kārtā aizveduši uz Krieviju.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, bet kopš vasaras nogales smagas cīņas notiek pie Bahmutas, kas kļuva par vienu no galvenajiem krievu uzbrucēju mērķiem; tikmēr vairāki analītiķi aizvien biežāk runā par gaidāmo Ukrainas pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti