Ukrainas karaspēkam panākumi vairākos frontes sektoros

Ukrainas armija vairākos frontes rajonos turpina uzbrukumu ar daļējiem panākumiem, kā arī karavīri nostiprina ieņemtās pozīcijas, vēsta Ukrainas armijas Ģenerālštābs.

Uzbrukumi turpinās Melitopoles un Bahmutas virzienā, un daļēji panākumi ir Zaporižjas apgabalā uz rietumiem no Robotines, kā arī  Kliščijivkas un Andrijivkas rajonā.

Bahmutas virzienā okupanti nesekmīgi centušies atkarot zaudētās pozīcijas Andrijivkas rajonā. Ukraiņu karaspēks turpina kaujas darbības Doneckas apgabalā uz dienvidiem no Bahmutas.

Pēc Ukrainas armijas Ģenerālštāba ziņām, aizvadītajā diennaktī notikušas 43 kaujas sadursmes. Ukrainas aviācija arī devusi triecienu sešiem ienaidnieka zenītraķešu kompleksiem, kā arī veikusi 14 uzlidojumus okupantu karaspēka koncentrācijas vietām.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti