Eiropas Parlaments prasa saskaņot lidsabiedrību noteikumus par rokas bagāžu

Rezolūcijā par standartizētiem rokas bagāžas izmēriem Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasa saskaņot aviosabiedrību noteikumus un cenas noteikšanas principus, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Trešdien pieņemtajā tekstā EP deputāti uzsvēra neērtības un neskaidrību, ko rada atšķirīgie noteikumi par aviokompāniju rokas bagāžu. Rezolūcijā teikts, ka ir jāpārskata Eiropas Savienības (ES) tiesību akti par aviopasažieru tiesībām, lai piedāvātu risinājumu.

Atšķirīgi aviokompāniju noteikumi par pieļaujamo rokas bagāžu rada slēptas izmaksas un apgrūtina iespēju salīdzināt dažādu aviokompāniju cenas, norāda deputāti.

Tāpat neskaidrības rodas, ja pasažieri izmanto dažādas aviokompānijas vai ja viņiem ir jāmaina aviosabiedrības.

Deputāti uzsver, ka, pārskatot pašreizējos ES gaisa pārvadājumu pakalpojumu tiesību aktus, Eiropas Komisijai (EK) būtu pilnībā jāīsteno ES Tiesas spriedums, kurā atzīts, ka aviokompānijām

nevajadzētu iekasēt papildmaksu par rokas bagāžu "ja vien šāda rokas bagāža atbilst samērīgām prasībām attiecībā uz tās svaru un apjomu un atbilst piemērojamām drošības prasībām".

Jaunajos tiesību aktos būtu jārisina arī citas slēptās izmaksas, piemēram, maksa par sēdvietu piešķiršanu, uzskata EP deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti