Erdogans izveidojis jaunu valdību; finanšu ministrs par mērķi izvirza ekonomikas stabilitāti

Pēc sestdien notikušās inaugurācijas uz trešo termiņu Turcijas prezidenta amatā Redžeps Tajips Erdogans izveidojis jaunu valdību.

Par finanšu ministru iecelts Mehmets Šimšeks, kurš šajā amatā jau bija no 2009. līdz 2015. gadam, savukārt pēc tam līdz 2018. gadam bija vicepremjers. Pirms karjeras politikā Šimšeks bija ekonomists ASV investīciju pārvaldes kompānijā "Merrill Lynch".

Daļa analītiķu pieļauj, ka Šimšeka atgriešanās finanšu ministra postenī varētu liecināt par to, ka Erdogans gatavojas atteikties no savas netradicionālās nostājas, ka augstā inflācija, kāda pēdējos gados ir Turcijā, jāapkaro ar procentlikmju pazemināšanu. Tomēr citi notikumu vērotāji aicina nepārsteigties ar secinājumiem.

Mehmets Šimšeks
Mehmets Šimšeks

Jaunais Turcijas finanšu ministrs par mērķi izvirza atgriešanos pie paredzamības ekonomikā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jaunā ministru kabineta atklāšanas ceremonijā Mehmets Šimšeks sacīja, ka jaunās valdības galvenais mērķis būs sociālās labklājības palielināšana. Viņš norādīja, ka viņa prioritātes būs makrofinansiālā stabilitāte globālo izaicinājumu un ģeopolitiskās spriedzes apstākļos. Pārredzamība, konsekvence, paredzamība un atbilstība starptautiskajām normām ir izvirzīti par pamatprincipiem, lai sasniegtu Šimšeka galvenos mērķus ekonomikā.

Par ārlietu ministru kļuvis Hakans Fidans, kurš kopš 2010. gada vadīja valsts izlūkdienestu MIT. 

Aizsardzības ministra amatā iecelts ģenerālis Jašars Gilers, kurš kopš 2018. gada bija bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks.

Par iekšlietu ministru kļuvis Ali Jerlikaja, kurš kopš 2018. gada bija Stambulas provinces gubernators, bet pirms  tam – vairāku citu provinču gubernators.

Viceprezidenta posteni ieguvis kādreizējais vicepremjers Dževdets Jilmazs.

2018. gadā Turcija kļuva par prezidentālu republiku, valdībā vairs nav premjerministra amata.

Jau ziņots, ka Erdogans sestdien tika inaugurēts uz trešo termiņu Turcijas prezidenta amatā.

28. maijā notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā Erdogans ieguva 52,18% balsu. Viņa konkurents, sešu opozīcijas partiju alianses kandidāts Kemals Kiličdaroglu saņēma 47,82% balsu, liecina oficiālie vēlēšanu rezultāti.

Erdoganu pārvēlēja amatā uz vēl pieciem gadiem, neskatoties uz ekonomikas krīzi Turcijā un plašu kritiku pēc postošās zemestrīces, kurā februārī gāja bojā vairāk nekā 50 000 cilvēku.

69 gadus vecais Erdogans premjerministra un prezidenta amatā atradies pie varas 20 gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti