Rīta Panorāma

Ukrainas armija notur Bahmutu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar klimata un enerģētikas ministru Raimondu Čudaru (JV)

Igaunija sāk saņemt dabasgāzi no Somijas termināļa

Somijas terminālī ieradusies pirmā Igaunijas pasūtītā sašķidrinātās dabasgāzes krava

Inko sašķidrinātās dabasgāzes terminālī Somijā ieradies pirmais kuģis ar Igaunijai paredzēto dabasgāzi no ASV. To saņems mūsu ziemeļu kaimiņvalsts uzņēmums "Eesti Gaas". 

Kompānijas pārstāvji informēja, ka iepriekš sašķidrināto dabasgāzi no ASV un Norvēģijas ieveda caur Klaipēdas termināli Lietuvā, un šogad jau saņemtas trīs kravas. 

Līdz rudenim paredzētas desmit piegādes, un septiņi sūtījumi pavasarī un vasarā tiks saņemti ar Inko termināļa starpniecību. "Eesti Gaas".

Pērn "Eesti Gaas" piecas lielas gāzes partijas piegādāja caur Klaipēdas termināli.

Izmantojot zīmolu "Elenger", "Eesti Gaas" darbojas vairākos ārvalstu tirgos – Latvijā, Lietuvā, Somijā un Polijā. Kopumā uzņēmumam ir 50 000 klientu. "Eesti Gaas" vienīgais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānijas "Infortar" meitasuzņēmums "Trilini Energy".

Igaunijā "Eesti Gaas" klientiem dabasgāzi piegādā pa cauruļvadiem, kā arī saspiesto un sašķidrināto dabasgāzi, un pārvalda valstī lielāko gāzes sadales tīklu valstī.

KONTEKSTS:

Janvārī Somijas dienvidu piekrastē darbu sācis sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālis Inko ostā. Sašķidrinātā gāze ar kuģiem tiek piegādāta Inko ostā esošajam Somijas nomātajam pārkraušanas un regazifikācijas kuģim (FSRU) "Exemplar", no kura tā pa cauruļvadiem tiek nogādāta krastā. Tad LNG tiek regazificēta pārvadei pa nacionālo gāzes tīklu, kā arī importēšanai uz Igauniju pa jūrā esošo gāzesvadu "Balticconnector", kas tika atklāts pirms vairāk nekā trim gadiem.

Pērn, sākoties Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā, aktualizējās jautājumi par enerģētiskās neatkarības un drošības palielināšanu reģionā. Somija sāka būvēt LNG termināli Inko, bet Igaunija – pretējā Somu līča pusē Paldiskos. Sākotnējā vienošanās paredzēja, ka vispirms FSRU atradīsies tajā terminālī, kuru pabeigs pirmo.

Igaunijas un Somijas ekonomikas ministri 2022. gada oktobra vidū vienojās, ka "Exemplar" atradīsies Inko terminālī, kuru pabeidza decembrī, nevis Paldiskos, kā sākumā bija domāts. Paldisku termināļa infrastruktūras būvniecība tika pabeigta oktobra beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti