Saskaņā ar birojā pausto, minētajai komitejai ir būtiska loma starpparlamentāro attiecību veicināšanā starp ES un Armēniju, Azerbaidžānu un Gruziju.
Pēc ievēlēšanas Ušakovs uzsvēra, cik svarīgi ir stiprināt attiecības starp ES un Dienvidkaukāza valstīm.
Viņaprāt, Dienvidkaukāzs ir ārkārtīgi stratēģiski, kulturāli un ekonomiski nozīmīgs reģions, kas atrodas Eiropas un Āzijas krustcelēs.
"Nesenie konflikti, kā arī plašāka mēroga notikumi pasaulē ir mainījuši ģeopolitisko ainavu, radot jaunus izaicinājumus un iespējas sadarbībai starp ES un Dienvidkaukāza valstīm. Situācijas attīstība uzsver nepieciešamību pēc spēcīgas iesaistīšanās un centieniem panākt ilgtermiņa stabilitāti reģionā," pauda EP deputāts.
Viņš atzīmēja, ka, turpinot virzīties uz priekšu, prioritāte būs veicināt dialogu, sekmēt reģiona stabilitāti un pastiprināt sadarbību tādās svarīgās jomās kā drošība, tiesiskums un cilvēktiesības. Ušakovs uzsvēra, ka mainīgā ģeopolitiskā vide prasa atjaunot uzmanību uz sadarbību un uzticības veidošanu, jo īpaši pēc konfliktiem, kas ietekmē gan reģionu, gan plašāku starptautisko kārtību. Viņš klāstīja, ka delegācijas mērķis būs atbalstīt iniciatīvas, kas veicina mieru un labklājību, vienlaikus atbalstot demokrātijas un cilvēktiesību vērtības.
Jaunievēlētais priekšsēdētājs apņēmies cieši sadarboties ar saviem kolēģiem Dienvidkaukāzā, kā arī ar Eiropas iestādēm, lai atbalstītu demokrātiskos procesus šajās trijās valstīs un sekmētu mierīgu, pārtikušu un stabilu reģiona nākotni, norādīja EP deputāta birojā.