Krievijas uzbrukuma rezultātā Harkivā cietušas vairākas dzīvojamās ēkas. Viena ēka bojāta smagi, tur zem drupām varētu būt cilvēki. Glābšanas darbi turpinās. Tiek ziņots par 10 cietušajiem, tostarp trīs gadus vecu bērnu.
Harkivas mērs Igors Terehovs informēja, ka no daļēji izpostītas ēkas un apkārtējiem namiem evakuēti iedzīvotāji un viņiem nodrošināta vieta kopmītnēs. Izveidots arī īpašs punkts, kur cilvēki varēs paēst un iedzert karstu tēju.
Aizvadītajā naktī Krievija kārtējo reizi uzbruka arī Kijivai. Virs Ukrainas galvaspilsētas valsts aizstāvju pretgaisa aizsardzības neitralizēja gandrīz 20 bezpilota lidaparātu.
Vienā no Kijivas rajoniem notriekta drona atlūzas trāpījušas dzīvojamai ēkai, bet par cietušajiem ziņu pagaidām nav.
KONTEKSTS:
Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.
Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.
Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām, tādēļ jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.
Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.