Vācijas prezidents atbalsta priekšlikumu ierobežot bēgļu uzņemšanu valstī

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers paziņojis, ka atbalsta bēgļu uzņemšanas ierobežošanu, taču to iespējams panākt, tikai stiprinot Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas. Jau svētdien Bavārijā un Hesenē gaidāmas federālo zemju vēlēšanas, tādēļ pēdējo mēnešu laikā valstī no jauna aktualizēti dažādi ar migrāciju saistīti jautājumi.

Intervijā Vācijas raidsabiedrībai ARD Šteinmeiers atbildēja uz vairākiem Vācijā aktuāliem jautājumiem, tai skaitā par migrācijas problēmām valstī.  Jau šajā nedēļas nogalē Bavārijā un Hesenē notiks federālo zemju vēlēšanas, bet priekšvēlēšanu laikā lielu popularitāti valstī iemantojusi pret imigrāciju noskaņotā partija "Alternatīva Vācijai" jeb AfD.

Šteinmeiers intervijā paziņoja, ka Vācijā būtu jāierobežo uzņemamo migrantu skaits, taču šim jautājumam nav vieglu risinājumu.

"Mums ir nepieciešams noteikt migrantu limitu. Tas vairs nav pat jautājums. Taču medijiem arī jāizceļ, ka šo ierobežojumu ir iespējams panākt tikai tad, ja mēs kontrolējam Eiropas Savienības ārējās robežas visās dalībvalstīs. Ja mēs to varam nodrošināt – un mēs jau šobrīd esam uz pareizā ceļa –, tad iebraucošo migrantu skaits Vācijā samazināsies," teica prezidents.

Migrācija atkal ir kļuvusi par aktuālu tematu Vācijas politikā. Arī Vācijas kanclers Olafs Šolcs nedēļas nogalē sniegtā intervijās atzina, ka bēgļu skaits, kas mēģina ierasties Vācijā, šobrīd ir pārāk liels. 

Tāpat arī opozīcijā esošās partijas paziņojušas, ka migranti Vācijā ierodas, nevis lai meklētu patvērumu, bet lai uzlabotu savus veselības un materiālos apstākļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti