Panorāma

Ukrainā – kārtējie Krievijas triecieni

Panorāma

Robežpārkāpēji kļuvuši labāk organizēti

Ukrainā strauji attīstās dronu ražošana

Ukrainā strauji attīstās dronu ražošana

Lai gan tos plaši izmanto arī ienaidnieks, Ukrainas aizstāvjiem bezpilota lidaparāti kaujas laukā izrādījušies neaizstājami. Ar tiem izspiego Krievijas pozīcijas un identificē mērķus, kurus pēc tam iznīcina artilērijas un mīnmetēju uguns.

Ar citiem var uzbrukt, nometot munīciju vai ietriecot dronu mērķī. Pirms gada Ukrainā bija septiņi dronu ražotāji. Pašlaik ir jau vairāk nekā 80 uzņēmumu, kas tos ražo.

Lai arī Ukraina joprojām ir atkarīga no citu sabiedroto militārās palīdzības, karā ierautā valsts strādā, lai kļūtu pašpietiekamāka. Tas it sevišķi attiecas uz dronu ražošanu.

Ukrainas dronu ražotājs "Warbirds" būvē sešu veidu dronus, tai skaitā arī tā sauktos dronus-kamikadzes, kas tiek vadīti attālināti un ietriekti mērķī.

Šobrīd pieprasītākais produkts ir bezpilota lidaparāts, saukts par "Valkīru". Pirmajos sešos šī drona ražošanas mēnešos iznīcināts ienaidnieka aprīkojums vairāk nekā 500 miljonu dolāru vērtībā, ar ko uzņēmums ļoti lepojas.

"Ukrainas droni ir izturīgāki un labāk attīstīti. Mēs saražojam vairāk, nekā mums piegādā citi. Citiem vārdiem sakot, Ukrainas droni ir stabilāki, jo mēs tos izstrādājam, pamatojoties uz pieredzi, ko gūstam no kara," spriež uzņēmuma "Warbirds" līdzīpašnieks Dmitro Kovalčuks.

"Vienīgā problēma ir tā, ka to ir pārāk maz. Nekad nav pietiekami daudz. Tāpēc mēs cenšamies saražot pēc iespējas vairāk," stāsta ražošanas vadītājs Viktors Rjabokons.

Uzņēmums norāda, ka, par spīti šā brīža realitātei, sapņo par mierīgu Ukrainu un jau plāno, kā produkciju izmantot civilajām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti