Zelenskis: kamēr turpinās karš, nevaram kļūt par NATO dalībvalsti

Ukraina nevar ievilkt karā nevienu NATO dalībvalsti, tādēļ iestāšanās aliansē kara laikā nav iespējama, Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR sacījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis interviju ERR sniedzis pirms piektdien notikušās Igaunijas prezidenta Alara Karisa vizītes Kijivā.

"Mēs saprotam, ka nevaram ievilkt karā nevienu NATO dalībvalsti, un tādēļ mēs saprotam, ka nekļūsim par NATO dalībvalsti, kamēr turpinās karš. Ne tādēļ, ka mēs nevēlamies, bet tādēļ, ka nevaram," atzina Zelenskis.

Pagājušā gada septembrī Zelenskis paziņoja, ka Ukraina nolēmusi iesniegt pieteikumu par uzņemšanu NATO paātrinātā kārtībā.

Paredzams, ka jautājums par Ukrainas ceļu uz NATO tiks izskatīts alianses samitā jūlijā Viļņā.

Kā pauda Ukrainas prezidents, līdz kļūšanai par pilntiesīgu NATO dalībvalsti Ukraina gaida alianses drošības garantijas.

"Pašlaik, kad mēs runājam par drošības garantijām Ukrainai, mēs runājam par sankcijām, finanšu garantijām, bruņojumu un tamlīdzīgi. Tomēr mēs vēlamies, lai viss būtu skaidri ierakstīts dokumentos un nostiprināts ar konkrētām darbībām. Tādas drošības garantijas darbotos līdz brīdim, kamēr Ukraina nesaņems galveno drošības garantiju, kas ir tieši dalība NATO," pavēstīja Zelenskis.

Piektdien, sagaidot Karisu Kijivā, Zelenskis tviterī rakstīja, ka "Igaunija ir starp tiem, kuru palīdzība mūsu aizsardzībai ir ātrākā un plašākā, ja ņem vērā palīdzības attiecību pret valsts iekšzemes kopproduktu". Viņš pateicās Igaunijai par atbalstu.

Savukārt Kariss tviterī paziņoja, ka tikšanās ar Zelenski laikā atkārtoti apliecinājis "Igaunijas dzelžaino atbalstu Ukrainai kaujas laukā un ceļā uz dalību Eiropas Savienībā un NATO".

"Es nevēlos dzīvot pasaulē, kur mums jāiesaistās dialogā ar cilvēkiem, kuri nogalina bērnus, bombardē bērnudārzus, slimnīcas un universitātes. Viņu vieta ir cietumā," rakstīja Kariss, uzsverot, ka Igaunija atbalsta speciālā starptautiskā tribunāla Krievijas pastrādāto noziegumu Ukrainā iztiesāšanai izveidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti