Ukraiņu bērni no okupētās teritorijas izvesti arī uz Baltkrieviju

Ukraiņu bērni no Krievijas okupētajiem Ukrainas apgabaliem tiek izvesti ne tikai uz Krieviju, bet arī Baltkrieviju. Kā intervijā Lietuvas sabiedriskajam medijam "LRT" paziņojis Baltkrievijas opozīcijas pārstāvis Pāvels Latuško, no Ukrainas uz Baltkrieviju piespiedu kārtā deportēti vismaz 2150 bērnu.

Latuško norāda, ka Ukrainas bērnu deportācija tiek īstenota Krievijas un Baltkrievijas savienības valsts līgumu ietvaros.

Latuško atzīmējis, ka Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko parakstījis vairākas rezolūcijas par īpašu programmu finansēšanu Ukrainas bērnu deportēšanai no tā dēvētajām Doneckas un Luhanskas tautas republikām. Šīs rezolūcijas atsaucas uz Krievijas-Baltkrievijas savienības valsts saistošajiem līgumiem.

No Krievijas budžeta tika izdalīts finansējums 300 000 eiro apmērā, lai nogādātu Ukrainas deportētos bērnus Baltkrievijā.

Latuško norādīja, ka Ukrainas bērni tiek izmitināti sanatorijās un nometnēs Minskas apgabalā, Gomeļā un citās Baltkrievijas pilsētās.

Baltkrievijas opozīcijas pārstāvis arī informējis, ka Ukrainas bērnus mēģina ideoloģiski iespaidot, izmantojot pret Ukrainu vērstu propagandu.

KONTEKSTS:

Ukrainas varas iestādes aplēsušas, ka kopš Krievijas sāktā pilna mēroga kara no Ukrainas uz Krieviju deportēti gandrīz 20 000 bērnu.

Tieši par ukraiņu bērnu deportāciju Starptautiskā krimināltiesa, kas atrodas Nīderlandes pilsētā Hāgā, izdevusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi.

ANO izmeklētāji iepriekš paziņoja, ka Krievijas veiktā ukraiņu bērnu piespiedu pārvietošana un deportēšana uz tās kontrolē esošajiem apgabaliem pārkāpj starptautiskās humānās tiesības un ir kara noziegums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti