Igaunijā pērn vairāk nekā puse jauniesaukto militārajam dienestam pieteicās brīvprātīgi

Igaunijā pērn 54% jauniesaucamo obligātajam militārajam dienestam pievienojās brīvprātīgi, liecina Igaunijas Aizsardzības spēku ziņojums.

No 3342 personām, kuras pērn bija pakļautas karaklausībai, 1810 dienestam pievienojās brīvprātīgi.

Tikmēr 229 karaklausībai pakļauto jeb 6,3% nepieteicās obligātajā dienestā.

No iesauktajiem 50% atbilda veselības stāvokļa prasībām, 27% īslaicīgi neatbilda prasībām, bet 23% neatbilda veselības stāvokļa prasībām dienesta izpildei.

Jauniesaukto aptauja liecina, ka kopumā pērn uzlabojusies jauniesaukto apmierinātība ar visiem dienesta aspektiem, arī dzīves apstākļiem un sporta iespējām. No pagājušā gada

obligāto militāro dienestu Igaunijas jaunieši var iziet ne tikai kopā ar savu klasi, bet arī ar vismaz piecu draugu grupu.

Pērn Igaunija nolēma Aizsardzības spēku spējas palielināt no 26 700 līdz 43 700 karavīriem. Tāpat tika palielināts karavīru aprīkojuma apmērs, un nākotnē gaidāmas jaunas piegādes. Pilnībā pabeigta karaklausības tiešsaistes vide, kur gan jauniesauktie, gan rezervisti var saņemt un dalīties ar informāciju, kas ļauj piemērot dienestu atbilstoši interesēm un profilam.

No šā gada 1. aprīļa ieviesta papildu kompensācija un atbalsts jauniesauktajiem, piemēram, vienreizējs pabalsts par B kategorijas autovadītāja apliecību un ikmēneša pabalsts jauniesauktā hipotekārā kredīta procentu maksājuma apmērā.

Igaunijā ir jaukta militārā dienesta sistēma, kad līdztekus profesionālajam ir arī obligātais dienests. Obligātā dienesta karavīrus iesauc Igaunijas Aizsardzības spēkos trīs iesaukumos katru gadu. Obligātā militārā dienesta ilgums Igaunijā ir 8–11 mēneši. Kopumā šogad obligātajā dienestā Igaunijā plānots iesaukt 3800 jauniešu.

KONTEKSTS:

Latvijā obligāto valsts aizsardzības dienestu ievieš šogad. Pirmais iesaukums ir brīvprātīgs, un tam pieteicās 488 Latvijas pilsoņi, no kuriem 11 ir sievietes, seši – ārvalstīs dzīvojošie. Šis iesaukums sāks dienestu 1. jūlijā. 

Savukārt no 2024. gada 1. janvāra dienests noteikts kā obligāts. Obligātajiem iesaukumiem prioritāri būs pakļauti vīrieši vecumā no 18 līdz 19 gadiem. Augstākās izglītības iegūšana nebūs iemesls, lai pilsoni neiesauktu dienestā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti