Polijā ticīgie aizstāv pāvesta Jāņa Pāvila II piemiņu pret apsūdzībām pedofilu piesegšanā

Polijā svētdien notika vairāki gājieni, lai pieminētu Romas katoļu baznīcas pāvesta Jāņa Pāvila II nāves gadadienu un aizstāvētu viņa reputāciju pret nesen izskanējušajiem apvainojumiem. Poļu izcelsmes pāvests tiek vainots pedofilijas piesegšanā priesteru vidū laikā, kad viņš bija Krakovas arhibīskaps.

Polijā ticīgie aizstāv pāvesta Jāņa Pāvila II piemiņu
00:00 / 02:44
Lejuplādēt

Lieldienu nedēļas sākums jeb Pūpolsvētdiena šogad Jāņa Pāvila II nāves gadadienu. Viņš aizgāja mūžībā 84 gadu vecumā pēc ilgstošas slimošanas 2005. gada 2. aprīlī.

Tādēļ vairākās Polijas pilsētās ir notikuši gājieni, lai pieminētu pāvestu, ar kuru daudzi Polijas katoļi ļoti lepojas.

Tomēr šogad viņiem nākas aizstāvēt arī Jāņa Pāvila II reputāciju, jo pēdējā laikā parādās arvien vairāk informācijas, ka viņš, būdams Krakovas arhibīskaps, ir piesedzis pedofilijā apsūdzētos garīdzniekus.

Īsi pirms pāvesta nāves gadadienas nezināmi cilvēki ir apgānījuši Jāņa Pāvila II statuju Lodzas pilsētā. Pāvesta rokas tika apsmērētas ar sarkanu krāsu, visticamāk, simbolizējot asinis uz viņa rokām. Uz pieminekļa arī tika uzrakstīts "Maxima culpa". Šo latīņu valodas izteicienu var tulkot kā "vissmagākā vaina".

Grāmata ar šādu nosaukumu nesen ir iznākusi Polijā. To ir uzrakstījis nīderlandiešu žurnālists Eke Overbēks. Viņš ir izpētījis arhīva dokumentus un runājis ar vairākiem upuriem par vairākas desmitgades seniem notikumiem.

Savā pētījumā Overbēks nonāk pie secinājuma, ka topošais pāvests labi apzinājās problēmas ar pedofiliju baznīcā. Tādēļ neiztur kritiku bieži izskanējušie apgalvojumi, ka viņš bija naivs un ka viņu apmuļķoja Vatikāna amatpersonas. Pētījums par šo tematu tika parādīts arī privātajā Polijas televīzijas kanālā TVN.

Tomēr šāda kritika nav pieņemama daudziem Polijas katoļiem, kā arī valdošajai partijai "Likums un taisnīgums".

Uz kāda gājiena dalībnieka plakāta bija rakstīts: "Gluži kā katrs godīgs cilvēks aizsargā savus bērnus, tēvu un māti, tā arī visai Polijai ir jāaizsargā Jānis Pāvils II."

Polijas premjers Mateušs Moraveckis sacījis, ka taisnībai ir jāuzvar pār meliem un apvainojumiem.

Arī partijas "Likums un taisnīgums" priekšsēdētājs Jaroslavs Kačiņskis rakstiskā paziņojumā ir norādījis, ka ir pateicīgs Dievam par neizmērojamo dāvanu, par kādu pāvests Jānis Pāvils II kļuva baznīcai, Polijai un visai pasaulei. "Mēs aizsargāsim viņa godu un viņa labo slavu," piebilda Kačiņskis.

Nav izslēgts, ka šis jautājums var aktualizēties pirms šogad gaidāmajām Polijas parlamenta vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti