ASV analītiķi: Krievijas ziemas ofensīva Donbasā nav sasniegusi mērķi

Krievijas ziemas ofensīva nav spējusi sasniegt Kremļa mērķi līdz 31. martam pilnībā sagrābt Doneckas un Luhanskas apgabalus, secināts ASV Kara studiju institūta (ISW) jaunākajā ziņojumā.

Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieks, Ukrainas operācijas komandieris ģenerālis Valērijs Gerasimovs 22. decembrī paziņoja, ka Krievijas karaspēks koncentrēsies uz Doneckas apgabala sagrābšanu.

Februāra sākumā Krievijas armija sāka ziemas ofensīvu līnijā Kupjanska-Svatove-Kreminna-Limana. Tomēr Krievijas ziemas ofensīva nav spējusi sasniegt Kremļa mērķus līdz 31. martam ieņemt visu Doneckas un Luhanskas apgabalu teritoriju to administratīvajās robežās.

ISW jau sen prognozēja, ka Krievijas ziemas ofensīva, visticamāk, nebūs veiksmīga Krievijas pavēlniecības pastāvīgo neveiksmju dēļ.

ISW arī secināja, ka Krievijai trūks kaujas spēka, kas nepieciešams vairāk nekā vienas lielas ofensīvas operācijas nodrošināšanai Doneckas un Luhanskas apgabalos, un vervēšanas kampaņas Krievijā un okupētajās Ukrainas teritorijās, ļoti iespējams, liecina, ka Krievija gatavojas rezervju trūkumam.

ISW arī pieļauj, ka pieaugošās krievu spekulācijas par Krievijas militārās pavēlniecības maiņu, visticamāk, liecina, ka Krievija drīzumā varētu pārkārtot savu augstāko militāro pavēlniecību neveiksmīgās ziemas ofensīvas dēļ.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti