Ukraina: Krievija deportējusi 19 500 ukraiņu bērnu

Ukrainas varas iestādes aplēsušas, ka kopš Krievijas sāktā pilna mēroga kara no Ukrainas uz Krieviju deportēti 19 500 bērnu.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu, uzsverot, ka Krievijas iebrukums Ukrainā atņem bērniem tiesības būt brīviem, aizsargātiem un drošībā.

Zelenskis sacīja, ka kopš pagājušā gada 24. februāra Krievija ir nogalinājusi vismaz 483 bērnus un vēl tūkstošiem deportējusi. 

Kopumā uz Krieviju, kā arī tās kontrolē esošajām Ukrainas teritorijām deportēti vismaz 19 500 ukraiņu bērnu. Tie ir tikai tie, kurus Ukrainas varas iestādēm izdevies identificēt.

371 bērns tika atgriezts, norāda Ukrainas Cilvēktiesību komisārs Dmitro Lubinetss.

Aizvestos bērnus Krievijas varas iestādes ievieto nometnēs, bērnunamos un audžuģimenēs, pat adopcijai.  

KONTEKSTS:
Tieši par ukraiņu bērnu deportāciju Starptautiskā krimināltiesa (SKT), kas atrodas Nīderlandes pilsētā Hāgā, izdevusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi.

ANO izmeklētāji iepriekš paziņoja, ka Krievijas veiktā ukraiņu bērnu piespiedu pārvietošana un deportēšana uz tās kontrolē esošajiem apgabaliem pārkāpj starptautiskās humānās tiesības un ir kara noziegums.

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti