Vācijā lēš militārā aprīkojuma iztrūkumu vēl pēc 2030. gada

Iztrūkumi Vācijas militārajā aprīkojumā saglabāsies vēl pēc 2030.gada, paziņojis Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

"Mēs visi zinām, ka līdz 2030.gadam esošos iztrūkumus nevarēs pilnībā novērst. Tāpēc mums ir jānosaka prioritātes," intervijā laikrakstam "Welt am Sonntag" sacīja Pistoriuss.

Viena no šīm prioritātēm ir NATO austrumu flanga aizsardzība.

"Mums tas vispirms nozīmē pilnībā ekipētas divīzijas izveidi līdz 2025.gadam un adekvātu ieguldījumu NATO reaģēšanas spēkos," norādīja Pistoriuss.

"Bundesvēram ir jāizpilda trīs uzdevumi: nacionālā un alianses aizsardzība, kā arī starptautiskās krīzes operācijas. Tas prasa spējas, kas balstās uz materiāliem un personālu," sacīja Pistoriuss.

Bundesvēra spējās robus atstāja arī ieroču piegādes Ukrainai, lai atbalstītu to karā pret Krieviju. Pistoriuss janvārī paziņoja, ka apspriedīs to ar ieroču ražošanas nozari.

KONTEKSTS:

Krievijas pilna mēroga iebrukumam Ukrainā turpinoties vairāk nekā gadu, Ukraina strādā pie savu militāro spēju stiprināšanas, lai sevi spētu aizsargāt un arī īstenot ofensīvu. Turpinās dažāda militārā aprīkojuma piegādes Ukrainai un darbs pie šo piegāžu paātrināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti