Pāvests Francisks izrakstīts no slimnīcas

Pāvests Francisks ir izrakstīts no slimnīcas, kur trīs dienas ārstēja bronhītu. Iznākot pie sagaidītājiem, Romas Katoļu baznīcas galva pajokoja, ka viss ir kārtībā un viņš joprojām ir dzīvs. Tomēr Franciska veselības problēmas uzjundīja diskusijas par viņa iespējamo pēcteci, kā arī domstarpības starp konservatīvo un mūsdienīgāk noskaņoto baznīcas spārnu.

ĪSUMĀ:

  • Pāvests Francisks ir izrakstīts no slimnīcas, kur viņam trīs dienas ārstēja bronhītu.
  • Pāvests sagaidītājiem teica, ka ar viņu viss ir kārtībā.
  • Pāvests apstiprināja, ka vadīs Pūpolsvētdienas misi Svētā Pētera laukumā.
  • Lieldienu nedēļā Franciskam ir jāvada dažādi dievkalpojumi un jāpiedalās citos baznīcas pasākumos.
  • Francisku pēdējā gada lakā skārušas dažādas veselības problēmas.
  • Tas ir izraidījis runas, ka viņš varētu doties pensijā, nevis palikt pāvesta amatā uz mūžu.

Katoļu baznīcas pāvesta Franciska iznākšanu no slimnīcas gaidīja ne tikai daudzi žurnālisti, bet arī Romas iedzīvotāji. Pāvests izkāpa no mašīnas un aprunājās ar sanākušajiem.

Uz jautājumu par to, kā viņš jūtas, Francisks atbildēja ar joku: "Vēl esmu dzīvs. Paldies."

Viņš arī apstiprināja, ka 2.aprīlī vadīs Pūpolsvētdienas dievkalpojumu Vatikānā: "Jā, paldies jums par visu, ko jūs darāt. Priecīgas Lieldienas jums visiem un lūdziet par mani."

Vaicāts par to, kā viņš jūtās slimības laikā, pāvests pauda, ka viņam bija parasts nelabums. "Es nezinu, parasta saslimšana. Tas ir tāpat kā tad, kad jums sāp vēders. Jums vienkārši ir nelabi," pastāstīja Francisks.

Negaidītā pāvesta hospitalizācija notika īsi pirms Lieldienu nedēļas, kas tāpat kā Ziemassvētki ir viens no noslogotākajiem brīžiem Katoļu baznīcas kalendārā. Franciskam ir jāvada dažādi dievkalpojumi un jāpiedalās citos baznīcas pasākumos.

Piektdien pāvests slimnīcā apmeklēja ar vēzi slimos bērnus, atnesot viņiem dāvanā šokolādes olas un grāmatas. Viņš arī kristīja dažas nedēļas vecu bērnu.

Savukārt sestdien pie slimnīcas viņš apskāva raudošos vecākus, kuru mazā meita pavisam nesen nomira.

Uzjundī diskusijas par pēcteci

Tomēr 86 gadus vecā pāvesta arvien pieaugošās veselības problēmas sāk uzjundīt diskusijas par to, cik ilgi viņš paliks Katoļu baznīcas vadītāja amatā. Konservatīvi noskaņotie garīdznieki labprāt redzētu citu pāvestu, jo uzskata, ka Franciska rīcība apdraud baznīcas pamatpostulātus.

Kā zināms, Francisks ir mēģinājis padarīt baznīcu atvērtāku gan šķirtiem, gan homoseksuāliem cilvēkiem, gan tiem, kas ir atkārtoti apprecējušies.

2013.gadā iepriekšējais Katoļu baznīcas galva Benedikts XVI kļuva par pirmo Romas pāvestu kopš Viduslaikiem, kurš atkāpās no amata un devās pensijā. Franciska nelabvēļi vēlētos, lai arī viņš darītu tāpat.

Vatikāna eksperti saka, ka, kamēr Benedikts XVI vēl bija dzīvs, konservatīvo kritika pret Francisku bija mērena. Bet kopš Benedikta nāves pagājušā gada 31.decembrī kritika pret Francisku ir kļuvusi asāka un skaļāka. Turklāt izskan arī daudz izdomājumu par esošā pāvesta veselības stāvokli, piemēram, ka viņam esot atklāts vēzis. Bet Francisks saka, ka tā nav taisnība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti