Žannai Juškānei 79. vieta 7,5 km sprintā, zelts - Kuzminai (papildināta)

Sešas pieļautās kļūdas bija liktenīgas Latvijas biatlonistei Žannai Juškānei 7,5 km sprinta distancē, un viņai izdevās izcīnīt tikai 79. vietu no 84. sportistēm. Sacensībās par divkārtēju olimpisko čempioni kļuva Krievijā dzimusī Slovākijas izlases pārstāve Anastasija Kuzmina.

Žannas Juškānes 79. izcīnītā vieta nozīmē, ka iedzīšanas distancē viņa nevarēs startēt, jo tā paredzēta 60 labākajām sportistēm.

"Izgāzos pēc pilnas programmas," ļoti paškritiska par savu rezultātu ir Žanna Juškāne.

Slovākijas izlases pārstāvei Anastasijai Kuzminai 7,5 km biatlona sprinta distancē pārliecinoša uzvara - sudraba medaļas ieguvēju, mājnieci Olgu Viluhinu viņa pārspēja par 19,9 sekundēm. Vēl pēc 21,7 sekundēm finišēja Ukrainas pārstāve Vita Semerenko, izcīnot bronzas medaļu.

Slovākijai, kuru Kuzmina sāka pārstāvēt no 2008. gada decembra, tā ir pirmā olimpiskā zelta medaļa šajās olimpiskajās spēlēs. Savukārt pati Kuzmina kļuvusi par pirmo sievieti, kura individuālajā distancē spējusi uzvarēt divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.