Dienas ziņas

Analizē īstenotos LEADER projektus

Dienas ziņas

Aicina pieņemt ģimenē bāreņus

“Trako zinātnieku nakts” Svitenē

Svitenē interesenti pulcējas «Trako zinātnieku naktī»

Nākamās nedēļas nogalē astoņās lielākajās pilsētās notiks tradicionālā zinātnieku nakts, bet Rundāles novada Svitenes pagastā jau  aizvadītajā naktī  pirmoreiz vienkopus pulcējās tie, kuri vēlējās piedalīties interesantos eksperimentos “Trako zinātnieku nakts” pasākumā. 

Tajā ikviens varēja pārbaudīt, vai uguni var noturēt plaukstā, un noskaidrot, kāpēc dūmi rodas bez uguns.   

Līdz ar tumsas iestāšanos pie Svitenes tautas nama sākās rosība - izmantojot ikdienā teju katrā virtuvē esošas vielas un ķimikālijas, ''Trako zinātnieku nakts'' organizatori un dalībnieki, uzbūra faķīra cienīgus eksperimentus. Aizdedzinot pūdercukura un sodas maisījumu, no zemes ārā lien  čūskas, bet, pateicoties trauku mazgājamajam līdzeklim, plaukstā var turēt uguni.

Vēlāk, kad tumsas sega kļuva  pārāk bieza, ne mazāk interesanti eksperimenti notika arī iekštelpās.

Pasākuma apmeklētāja, skolniece Melisa Rence atzina, ka viņai vēl nepatīk ķīmija un fizika, bet viņa domā, ka arī šie priekšmeti var būt ir interesanti, vismaz eksperimenti - noteikti jā.

Mazākajā Rundāles novada pagastā šāds pasākums tika organizēts pirmoreiz. Ar to idejas autori – biedrība ''Mums pieder pasaule'' - vēlējās parādīt, ka  ķīmija un fizika nebūt nav sausas un neinteresantas zinātnes.

 Biedrības ''Mums pieder pasaule'' valdes locekle Vita Reinfelde atzīst, ka apmeklētājus piesaista „tas asais un interesantais”.

„Ja mēs te rādītu, kā sāls reaģē ar skābi... Varbūt tas nebūtu nemaz tik interesanti, vajag efektu. Un šonedēļ mums tā zinātnieku nakts ir tādēļ, lai jaunieši, kas ir ieinteresējušies tagad šeit darboties, varētu aizbraukt un paskatīties, kā to dara citur,” stāstīja Reinfelde.

Organizatori gan atgādināja, ka veikt mājās šādus eksperimentus bez pieaugušo klātbūtnes nedrīkst.

Vakara noslēgumā jaunieši bija vienisprātis, ka  trakajai zinātnieku naktij jākļūst par jaunu tradīciju Svitenē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti