Žaks Gedra un Liene Bondare Siguldā uzvar FIS sacensībās kalnu slēpošanā

Latvijas jaunie kalnu slēpotāji Žaks Gedra un Liene Bondare sestdien izcīnīja uzvaras Siguldā notikušajās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās slalomā, kas bija Baltijas kausa otrais posms.

Vīriem 21 dalībnieka vidū 17 gadus vecais Žaks Gedra divu braucienu summā finišēja pēc 50,69 sekundēm un par 0,32 sekundēm apsteidza Miku Zvejnieku. Par sasniegto rezultātu Žaks Gedra ieguva 59,91 FIS punktu, bet Miks Zvejnieks - 64,46 FIS punktus.

Trešo vietu sacensībās izcīnīja lietuvietis Roks Zavecks, bet viņam sekoja Kaspars Daugulis.

Tikmēr dāmām par uzvaru cīnījās Liene Bondare un Evelīna Gasūna. Pēc pirmā brauciena Bondarei bija 0,06 sekunžu pārsvars, bet otrajā jaunākā no māsām Gasūnām vienu simtdaļu atguva, tomēr tāpat piekāpās par 0,05 sekundēm. Bondare ieguva 60,48 FIS punktus, bet Gasūnai pienācās 61,17 FIS punkti.

Trešo vietu sacensībās guva Ieva Meldere, kura atpalika par 3,70 sekundēm, bet pārējās sportistes jau zaudēja vismaz septiņas sekundes. Kopā sacensībās piedalījās desmit kalnu slēpotājas.

Svētdien sportisti aizvadīs vēl vienas slaloma sacensības.

Pirmais Baltijas kausa etaps novembrī notika slēgtajā arēnā Lietuvas pilsētā Druskininkos.

Siguldā nestartē pirmā posma uzvarētāji Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna, kuri devušies uz Japānu, lai tur piedalītos FEC jeb Tālo austrumu kausa sacensībās, kas arī ir FIS statusā. Tāpat Siguldā nepiedalās pagājušā gada pirmo FIS sacensību Latvijā uzvarētāja Agnese Āboltiņa, kura trenējas un startē Norvēģijā.