Vinterbergas trase sagādā nepatīkamu pārsteigumu pasaules labākajiem kamaniņu braucējiem

Lietainais un siltais laiks Vācijā izdarīja savas korekcijas Vinterbergas trasē svētdien notiekošajā Pasaules kausa noslēdzošajā posmā kamaniņu sportā. Ja pirmajā braucienā Latvijas kamaniņu braucēji bija pirmajā desmitniekā, tad otrajā rezultāti bija radikāli pretēji. Turklāt otrajā braucienā situācija tik traki mainījās, ka par sacensību uzvarētāju kļuva Krievijas sportists Stepans Fjodorovs, kurš pirmajā braucienā bija tikai 26. vietā.

Pēc pirmā brauciena Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks ierindojās otrajā vietā, atpaliekot no līdera, Austrijas sportista Davida Gleišera, kas trasi veica 53,341 sekundē, 0,138 sekundes. Inārs Kivlenieks pēc pirmā brauciena ierindojās astotajā vietā, un viņam uzreiz sekoja Kristaps Mauriņš un Riks Kristens Rozītis.

Pēc otrā brauciena Dārznieks braucienu summā piedzīvoja ievērojamu kritumu un noslīdēja uz 25.vietu, uzvarētājam zaudējot 1,099 sekundes. Savukārt pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem divu braucienu summā izdevās būt augstāk par Dārznieku - Kivlenieks bija 11.pozīcijā, Fjodorovam zaudējot 0,718 sekundes, Mauriņš bija 17.vietā, bet Rozītis - 21.pozīcijā.

Par trases neatbilstību liecināja arī pirmā brauciena uzvarētāja Gleišera rezultāts divu braucienu summā – viņš ierindojās tikai 19. vietā.

Otrajā vietā svētdien ierindojās ASV kamaniņu braucējs Kriss Mezdzers, kurš Fjodorovam piekāpās par 0,035 sekundēm, bet trešais palika Dominiks Fišnallers no Itālijas.

Jāatgādina, ka sestdien Elīza Cauce Pasaules kausa pēdējā posmā ieņēma augsto ceturto vietu, divnieku ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš negaidīti izcīnīja bronzas godalgu, Andris un Juris Šici bija septītie, bet Latvijas jaunākā ekipāža Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels ierindojās 18.vietā.

Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā Šici saglabāja 6.vietu, turpretim Gudramovičs/Kalniņš ierindojās 11.vietā.

Vēl svētdien gaidāmas sacensības stafetē, taču, ja laika apstākļi turpinās tik ļoti ietekmēt trases kvalitāti un nekas netiks darīts lietas labā, tad par sacensību uzvarētājiem kļūs tie, kuri brauks pirmie.