Vinogradovs olimpisko spēļu debiju ziemeļu divcīņas sacensībās noslēdz 44. vietā

Jaunais latviešu sportists Markuss Vinogradovs trešdien piedzīvoja olimpisko debiju ziemeļu divcīņā. Tramplīnlēkšanā viņš uzrādīja pieticīgu rezultātu, pēc pirmās disciplīnas ieņemot 43. vietu. Slēpošanas disciplīnā Vinogrodovs finišēja 44. vietā.

Vinogrodovs 10km garo distanču slēpošanu pabeidza 34 minūtes un 34,4 sekundēs. Latviešu sportists no līdera atpalika 9 minūtes un 26,7 sekundes. Slēpošanas distancē latvietim bija jāstartē piecas minūtes un 12 sekundes aiz līdera.

Ziemeļu divcīņā zelta medaļu izcīnīja vācu sportists Vincents Geigers, kurš pēc tramplīnlēkšanas bija 11. vietā. Viņš slēpošanas disciplīnu pabeidza 25 minūtēs un 7,7 sekundēs.

Otro vietu un sudraba medaļu ieguva norvēģis Jergens Grobaks, kurš pēc tramplīnlēkšanas ierindojās 9. vietā un slēpošanā līderim zaudēja tikai 0,8 sekundes. Goda pjedestālu noslēdza austrietis Lūkass Greiderers. Viņš tramplīnlēkšanā bija 2. vietas ieguvējs, savukārt slēpošanā no līdera atpalika 6,6 sekundes.

Labākais tramplīnlēkšanā bija japānis Rijota Jamamoto, kurš aizlēca 108 metrus, tiekot pie 133 punktiem. Jamamoto slēpošanas distanci pabeidza vien 14. vietā.

Tramplīnlēkšanā Vinogradovs pieveica 72 metrus, kopumā iekrājot 55 punktus.

Vinogradova lēciens

Vinogradovs vienu dalībnieku tramplīnlēkšanā apsteidza pēc rezultāta, savukārt Terenss Vēbers no Vācijas uz starta neizgāja, bet francūzis Antuāns Žerārs tika diskvalificēts.

Ziemeļu divcīņa sastāv no divām disciplīnām – tramplīnlēkšanas un 10 kilometru distanču slēpošanas. Tramplīnlēkšanā iegūtie punkti nosaka starta kārtību un handikapus slēpošanas disciplīnai.

Vinogradovs olimpisko debiju piedzīvoja vien 19 gadu vecumā.

Latvija šajā sporta veidā olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi bija pārstāvēta pirms 86 gadiem.

Pekinas olimpiskās spēles Ķīnā risināsies līdz 20. februārim.